Blog

10 tipů na odstranění pigmentových skvrn

odstránenie pigmentových škvŕn

Trápí vás pigmentové skvrny? Nemusí jít jen o známku vyššího věku. Pigmentové skvrny se na pokožce objevují z různých důvodů. Ať už jako důsledek nadměrného slunění, alergických reakcí, problémů s játem a trávicím traktem</strong > nebo z důvodu hormonální a vitamínové nerovnováhy. Ať už je příčina pigmentových skvrn jakákoli, můžete se pokusit zabojovat proti nim i doma.

Odstraňte pigmentové skvrny s pomocí přírody

V první řadě se pokuste identifikovat, zda se opravdu jedná jen o neškodné změny zabarvení kůže. Pokud jsou skvrny na pokožce zanícené nebo bolestivé, neléčte je doma a svěřte se do rukou lékaře. Domácí recepty můžete vyzkoušet, jedná-li se o běžné stařecké skvrny, které se nejčastěji vyskytují na rukou nebo na tváři.

Cibule a jablečný ocet

Dokáží zmírnit barevné nerovnosti pokožky, které způsobuje hyperpigmentace. Můžete je použít samostatně, ale jejich kombinace je ještě účinnější. 2 lžíce cibulové šťávy smíchejte se 2 lžícemi jablečného octa. Dobře promíchejte a aplikujte na pigmentové skvrny.

Citrónová šťáva

Kyselina citrónová je jedním z nejsilnějších přírodních prostředků pro krásu pleti. Má mírně bělící účinky, takže na pigmentové skvrny je citrónová šťáva jako stvořená. Smíchejte ji s vodou a aplikujte na pleť. Pokud máte suchou nebo citlivou pleť, tento recept pro vás není vhodný.

Bellmedi Nimbový olej pro odstranění pigmentových skvrn

Používat jej můžete pokud vás trápí ztráta pigmentu, ale iv případě, pokud vás trápí hyperpigmentace. Nimbový olej totiž dokáže udržet rovnováhu tvorby melaninu v pokožce. Účinný je tak na různé typy pigmentových skvrn. Podobnou zkušenost má i naše zákaznice, paní Veronika Schwammelová:

„…Nimbový olej nám velmi pomohl při stařeckých skvrnách, lupech a malých bradavičkách. Výsledky bylo vidět již po pár použitích…“ Link na recenzi zde

Bellmedi Ricinový olej odstranění pigmentových skvrn

Při problémech s pigmentací ho určitě vyzkoušejte. Doporučují ho dokonce i dermatologové! Ricinový olej proniká do hlubších vrstev kůže, kde zesvětlí pigmentové skvrny.

Kokosový olej

Pokud vás trápí ztráta pigmentu, která se projevuje v podobě bílých skvrn, pomůže aplikace kokosového oleje. Ten dokáže podpořit opětovnou tvorbu pigmentu v postižené oblasti. Zároveň má antibakteriální a protiplísňové účinky.

Kosmetický červený jíl

Je také velmi účinný při ztrátě pigmentu. Obsahuje totiž měď, která dokáže obnovit kožní pigment. K odstranění bílých skvrn používejte směs červeného jílu a zázvorové šťávy. Tuto směs nanášejte na postižená místa.

Kurkuma

Nebojte se jí oranžové barvy! Skutečně dokáže vybělit pleť. Kurkumu smíchejte s čerstvou citrónovou nebo pomerančovou šťávou a aplikujte na pigmentové skvrny.

Aloe vera

Nejúčinnější je čerstvá šťáva z nařezané rostliny. Nebo můžete kousek rostlinky rozdrtit v hmoždíři a takto získanou pastu nanášet na skvrny. Kromě zjemnění pigmentových skvrn nabije pleť antioxidanty.

Jogurt

Kvalitní bílý jogurt můžete nanášet na pigmentové skvrny samostatně nebo smíchaný s citrónovou šťávou. Nechte působit cca půl hodinku a poté omyjte teplou vodou.

Bellmedi Šipkový olej odstranění pigmentových skvrn

Šípkový olej je známý tím, že pleť dokáže omladit. Kromě toho, že sjednotí barevný tón pleti, dokáže ji také vyhladit a regenerovat. Z dalších Bellmedi olejů, které můžete použít při problémech s pigmentací, doporučujeme například Jojobový, Vitamin E nebo Mandlový olej.

Nemusíte podstupovat drahé kosmetické zákroky na to, abyste se zbavili pigmentových skvrn. Tyto recepty a Bellmedi oleje jsou při problémech s pigmentací účinné, levné a bezpečné!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *