Blog

Pomohou vám babské recepty na kuří oko?

Nehezké kuří oka dokážou být opravdovým přízrakem. Způsobují nejen nepříjemný tlak a bolest při chůzi, ale často také trápení při hledání účinné úlevy. Co takhle vyzkoušet přírodní pomocníky? Posviťme si na jejich účinnost.

Jak vypadá kuří oko?

Velmi podobně jako skutečné kuří oko. Rozpoznáte ho už na první pohled – je to výrazný, vyvýšený hrbolek nažloutlé až nahnědlé barvy se zrohovatělým středem. Na dotek je tvrdé, drsné a při našlapování nepříjemně tlačí.

TIP: Příčina vzniku kuřího oka: Jak se tomu vyhnout?

Pomůže vám babský recept na kuří oko?

I když domácí léčebné metody na kuří oka nelze považovat za zázračný lék, mnozí lidé potvrzují jejich účinnost. V souvislosti s tímto zdravotním i estetickým problémem se pojí tea tree olej, ricinový olej či česnekový olej.

I našim zákazníkům se osvědčili na začínající kuří oka nebo jako podpůrný pomocník při klasické léčbě. Síla těchto produktů tkví zejména ve změkčujících a protizánětlivých vlastnostech.

Co na kuří oko?

Ricinový olej je oblíbenou volbou při odstraňování kuřích ok. Díky svému složení promastí a změkčí zrohovatělé kožní vrstvy. Jednoduše do něj namočte vatový tampon a přiložte na postižené místo. Zakryjte náplastí a nechte působit přes noc. Změkčené kuří oko můžete následně jemně obrousit vydenzifikovaným pilníkem.

Dalším osvědčeným prostředkem proti kuřím okům je tea tree olej. Jeho účinné antifungální a antibakteriální vlastnosti efektivně ničí případné infekce a urychlují proces hojení. Směs tea tree oleje s ricinovým olejem v poměru 1:3 aplikujte na postiženou oblast a zakryjte náplastí.

TIP: 26 + 2 skvělých tipů jak použít čajovníkový olej

Tea tree můžete využít i jiným způsobem. Udělejte si koupel nohou a přidejte do teplé vody několik kapek čistého tea tree oleje. Kromě toho, že zjemní zhrublou kůži, zároveň vyčistí pokožku. Po 20 minutách nohy jen lehce osušte a zjemněte pemzou.

Třetí osvědčenou možností z domácí lékárničky je využití česnekového oleje. Česnek má již odedávná pověst přírodního léčivého zázraku díky bohatému složení účinných látek.

Obsažená česneková silice, alicin, má prokázáno protizánětlivé a antibakteriální účinky. Pomáhá tak nejen účinně zmírňovat otoky a uvolňovat nepříjemný tlak na kuří oko, ale současně působí také proti případným infekcím.

Aplikace česnekového oleje je přitom naprosto jednoduchá. Stačí nakapat 5 – 10 kapek 100% přírodního česnekového oleje na vatový tampon, přiložit na postižené místo, přikrýt náplastí či obvazem a nechat působit přes noc. Ideální čas je 6 – 8 hodin. Ráno odstraňte obvaz, umyjte si nohy vodou a mýdlem a naneste zvlhčující krém.

Kdy jsou už babské rady nepostačující a vyhledat odborníka?

Někdy domácí prostředky narazí na své limity. Pokud při konzistentní samoléčbě nevidíte zlepšení a kuří oko je opravdu hluboké a bolí vás, je nejvyšší čas vyhledat odborníka.

Jednou z nejběžnějších procedur je kryoterapie pomocí tekutého dusíku u kožního lékaře. Při tomto ošetření lékař aplikuje na kuří oko tekutý dusík, který způsobí zmrazení a následné odumření buněk. Po několika dnech se na místě vytvoří strup, který sama odpadne a kuří oko tak zmizí.

Alternativou je i odstranění skalpelem či laserem, které se však volí při hluboce zakořeněných a strukturovanějších kuřích okách. Lékař v lokální anestezii bezpečně odstraní problematickou část kůže přímo z místa výskytu.

Nezapomínejte na prevenci. Lepší je dopřát chodidlům pořádnou pravidelnou péči, než se pak trápit s hlubokým a bolestivým kuřím okem. Období nošení sandálů je brzy tady, tak dejte vašim nohám refresh.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *