Blog

Rozmarýnová voda není určena pouze na vlasy. 3 TOP efekty

Rozmarýnová voda válcuje sociální média a právem sedí na trůnu „beauty“ trendů v hlavní roli se 100% přírodní kosmetikou. Rozmarýnová voda si získala oblibu především díky svým prokázaným účinkům na podporu růstu, lesku, vitality a síly vlasů. Organická rozmarýnová voda není určena pouze na vlasy, ale má i další skvělé účinky. Přečtěte si o třech TOP účincích rozmarýnové vody z řady květových vod slovenské přírodní kosmetiky Bellmedi. 

Rozmarýnová voda patří mezi jemné květinové vody – hydroláty – které vznikají jako vedlejší produkt při výrobě éterických olejů destilací s vodní parou. Všechny blahodárné účinky rostlin jsou zachovány v květových a bylinných vodách, které jsou však šetrnější než éterické oleje a lze je používat přímo při aplikaci na vlasy nebo pokožku. Hydroláty se používají nejen v péči o vlasy, ale také v přírodní kosmetice jako pleťové tonikum nebo v aromaterapii. Jak používat přírodní rozmarýnovou vodu?

Rozmarýnová voda na vlasy 

Rozmarýnová voda podporuje růst vlasů, posiluje jejich strukturu, dodává vlasům lesk a vitamíny, zpomaluje jejich maštění a pomáhá při rozčesávání. Rozmarýnovou vodu lze použít také jako kondicionér při mytí vlasů. Pokud jsou vaše vlasy suché, bez energie a mají „unavený vzhled“, aplikujte na ně denně rozmarýnovou vodu, která je celkově povzbudí. 

Bylinné hydroláty – rozmarýnová květová voda a rozmarýnový esenciální olej jsou oblíbené i na sociálních sítích! Na Instagramu a TikToku je novým trendem v péči o vlasy rozmarýn. Dívky si vmasírují rozmarýnový esenciální olej spolu s nosným olejem ke kořínkům vlasů a do pokožky hlavy a denně si rozprašovačem aplikují rozmarýnovou vodu na vlasy. Zachycují proces, „před a po“ v motivačních videích a výsledky rozmarýnového vlasového mléka jsou fantastické. 

Náš tip: Rozmarýnová vlasová voda není určena jen pro dívky a ženy. Stejný účinek na posílení vlasů má i pro muže, kteří mohou s pomocí slovenské přírodní kosmetiky Bellmedi bojovat proti řídnutí vlasů.

Rozmarýnová voda jako pleťové tonikum

Rozmarýnový hydrolát má protizánětlivé, adstringentní (stahující) a antiseptické účinky, prokrvuje a stimuluje pokožku. Rozmarýnová voda se používá jako pleťové tonikum zejména k čištění mastné a problematické pleti – stahuje póry, reguluje tvorbu kožního mazu a jemně ošetřuje a dezinfikuje pleť, takže je ideální pro pleť se sklonem k akné. Rozmarýnová voda jako pleťové tonikum také pomáhá při hojení zánětlivých projevů a jizev a zmírňuje podráždění pokožky. Pravidelným používáním a aplikací ve spreji na pleť bude vaše pleť rozjasněná, posílená a krásně vypnutá. 

Rozmarýnová voda na uklidnění a spánek

Květinové vody jsou díky své jemné vůni také mocným čarodějem v aromaterapii. Rozmarýnová voda vám pomůže se soustředěním, motivací a zlepšením nálady. Jako nervové tonikum napomáhá paměti a koncentraci. Příjemná bylinná vůně podpoří váš spánek a pomůže zklidnit vaši mysl. Nastříkejte si hydrolát do ložnice před spaním nebo použijte rozmarýnovou vodu do koupele. 

Objevte sílu rozmarýnu v jedinečné slovenské přírodní kosmetice Bellmedi a podpořte přirozenou krásu svých vlasů, pokožky a duševní pohodu pravidelným používáním BIO bylinné rozmarýnové vody.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *