Blog

5 nejlepších esenciálních olejů do aroma lampy

Kdy naposledy jste zažili den bez stresu? Kdy jste si naposledy dopřáli alespoň pár hodin jen pro sebe a pro svůj vlastní fyzický i psychický wellness? Pokud máte pocit, že je toho na vás moc, vyzkoušejte aromaterapii bio esenciálními oleji. Budete překvapeni, co pár kapek přírodních esenciálních olejů dokáže. 

Magická síla BIO esenciálních olejů

BIO esenciální oleje – nazývané také éterické oleje či přírodní vonné oleje pocházejí z rostlin, květin, kořenů či bylinek a jsou výtažkem – esencí – která rostlince dává jí léčivou sílu i vůni. Esenciální oleje se z rostlin získávají destilací, lisováním nebo extrakcí. Esenciální oleje v sobě nesou živiny, vitamíny, antioxidanty a na lidský organismus mají mnohé blahodárné účinky. 

Unikátní slovenská kosmetika Bellmedi vám přináší jedinečné esenciální oleje v BIO kvalitě . Esenciální oleje Bellmedi jsou 100% přírodním produktem a jsou jako stvořené pro aromaterapii. Přečtěte si také článek 15 + 1 kreativních tipů, jak využijte BIO esenciální oleje na našem blogu!

Aromaterapie u vás doma – aroma lampa a vonné oleje

BIO esenciální oleje můžete využít při inhalaci, koupeli, v kombinaci s nosným olejem při masáži nebo v tělové či vlasové kosmetice. Přes esenciální olej se do vašeho těla dostane vitamínová bomba, která pochází přímo z přírody. Aromaterapií – esenciální olej v aroma lampě – se můžete zacílit na několik problémů – stres, úzkost, bolest hlavy, únava, nespavost.

 

Aromaterapie je odvěká technika alternativní medicíny, kterou využívali již starověcí Egypťané – přírodní vonné oleje se inhalací dostávají do našeho těla a způsobují biologické reakce, které přinášejí úlevu od více problémů. Aromaterapie je mimořádně dostupná terapie a svou vlastní aroma „stanici“ si můžete připravit i doma. Na domácí aromaterapii budete potřebovat aroma lampu či difuzér . Moderní aroma lampy mají několik funkcí – vystupují nejen jako vonná lampa, ale také jako zvlhčovač vzduchu či díky změně barvy i jako relaxační prvek zaměřený na fototerapii

Vyberte si aroma lampu s dálkovým ovládáním a funkcí zvlhčování, mlhy či intenzity vůně a přidejte do ní pár kapek BIO esenciálního oleje Bellmedi. Jaký éterický olej si vybrat?

Éterické oleje, které by u vás doma neměly chybět

Levandulový esenciální olej

Něžná a sofistikovaná levandule . Fialová rostlinka by měla být první na vašem seznamu pro aroma lampu, pokud vás trápí úzkost, psychická únava či pociťujete příznaky deprese. Levandulové aroma také pomáhá potlačit hněv a dokáže ukolébat mysl, což pomůže lepšímu usínání. Esenciální levandulový olej má uklidňující vůni a pomáhá is utišením mrzutých dětiček. Levandule má schopnost čistit vzduch a neutralizovat zápach.

Eukalyptový esenciální olej 

Eukalyptus patří k základním esencím v aromaterapii – do aroma lampy jej nakapejte, když vás trápí migréna, bolest hlavy nebo se potřebujete uklidnit či uvolnit. Eukalyptový esenciální olej podporuje koncentraci , ale také čistí vzduch a pročišťuje dýchací cesty. 

Rozmarýnový esenciální olej

 

Aromaterapie vám pomůže i při migréně. Speciální rozmarýnový esenciální olej zmírňuje bolesti hlavy, zlepšuje koncentraci a paměť. Inhalace BIO esenciálního oleje zažene úzkost, zmírní stres a  zlepší kvalitu vašeho spánku . Rozmarýnový olej také pomáhá uvolňovat hleny a pročišťovat tak dýchací cesty. 

Mátový esenciální olej

Tak jako mátový čaj příznivě působí žaludek, tak esenciální olej z máty peprné působí na mysl . Esenciální olej povzbuzuje mozkovou činnost, odstraňuje únavu a dokonce podporuje nové nápady či zvyšuje kreativitu . Máta peprná v difuzéru pročišťuje vzduch, odstraňuje bakterie, mikroby, plísně i viry.

Sladký pomerančový esenciální olej

3 až 5 kapek sladkého pomerančového esenciálního oleje do aroma lampy vám pomůže uklidnit mysl a pozvednout náladu . Tento olej snižuje stres a je vhodný i při depresivní náladě či melancholii. Sladký pomeranč éterický olej je vhodný i do dětského pokoje.

Slovenská přírodní značka Bellmedi k vám domů přináší ty nejoblíbenější BIO esenciální oleje pro vaši aromaterapii. Vyberte si svoji oblíbenou vůni a dopřejte si zasloužený relax.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *