Blog

Psoriáza. Co to je a jak zmírnit její příznaky přírodními oleji

Nimbovy, baobabovy a cesnakovy olej v hnedych flaskach

Víte, co je psoriáza a jak se projevuje? Bojujete s červenými, šupinatými a svědivými fleky po celý svůj život a hledáte přírodní cestu, jak příznaky psoriázy zmírnit nebo se jich nadobro zbavit? Při terapii vám pomohou také jedinečné přírodní oleje Bellmedi. Čtěte dále a dozvíte se, po jakém přírodním oleji sáhnout v různých případech psoriázy nebo jaký olej Bellmedi využít jako prevenci proti psoriáze.

Když se řekne psoriáza, lidé se začnou dělit na dvě skupiny – ti, kteří o onemocnění nikdy neslyšeli, ale už samotný název „psoriáza“ v nich negativně rezonuje a bojí se, že se psoriáza přenáší a že se mohou nakazit. A pak je zde druhá skupina – ti, kteří se se psoriázou již setkali a trpí nějakou její formou už dlouhá léta. Na Slovensku je evidováno více než 100 000 lidí trpících psoriázou. Postihuje ženy i muže v dospělém věku. Psoriáza se vyskytuje také u dětí.

Co je psoriáza?

<< span style=“font-weight: 400;“>Psoriáza (lupénka) je autoimunní dermatologické onemocnění, které vzniká, když imunitní systém vysílá falešné signály a způsobuje, že se kožní buňky obnovují příliš rychle. Kožní buňky se běžně obnovují každých 28 dní, ale u psoriázy to je až několikanásobně rychlejší, což způsobuje psoriatické „fleky“, které jsou typické pro svůj hrubší, vrstevný a citlivější povrch a suché šupinky . Tato ložiska se zapalují, svědí a často vedou ik bolestem. Psoriáza se může vyskytnout kdekoli na těle – nejčastější ložiska naleznete na loktech, ve vlasové pokožce, kolena, chodidla, obočí, vlasová linie apod.). Psoriáza však není jen o viditelných problémech s kůží – psoriáza může být i vnitřní a způsobovat psoriatickou artritidu, kdy postihuje klouby, způsobuje bolest při pohybu, otoky a ovlivňuje také jemnou motoriku.

Psoriáza stojí i za řadou psychických problémů, zvláště když je viditelná – snižuje sebevědomí, způsobuje úzkost, uzavřenost a prohlubuje pocity méněcennosti.

Jak se přenáší psoriáza? Psoriáza NENÍ nakažlivá, a tudíž se nepřenáší z člověka na člověka. Za toto chronické autoimunní onemocnění kůže může genetika v kombinaci s vnějšími faktory.

Jak se psoriáza projevuje a jak zmírnit její příznaky?

Psoriáza má různé podoby a může být velmi obtížně identifikovatelná. Jak tedy psoriáza vypadá? Nejčastěji se projevuje růžovo-červenými místy na kůži, která jsou pokryta odlupujícími se šupinkami stříbřité barvy. Tato místa jsou extrémně suchá, svědí , praskají a tvoří se na nich ranky, které se mohou zapálit a způsobit tak další problémy. Psoriáza ve vlasech vypadá jako velké lupy, někdy jsou zažloutlé a velmi svědí – pokrývají velké plochy, někdy celou vlasovou pokožku až s přechodem pod vlasovou linii.

Psoriáza je dermatologické onemocnění genetického původu, ale nemusí se projevovat stále. Reaguje na tzv. vnější (UV záření, poranění kůže, rentgen) nebo vnitřní spouštěče (alkohol, kouření, hormonální změny, stres, infekce, dieta, těhotenství). Psoriáza a strava jdou ruku v ruce a je třeba dbát na správnou výživu. Její příznaky zmírněte správnou a zdravou životosprávou, psychickou pohodou a hlavně pravidelným (několikrát denně) promašťováním a hydratováním postiženého místa přírodními oleji nebo antibakteriální kosmetikou s hydratačním účinkem.

TIP! Vyzkoušejte na psoriázu Baobabový olej Bellmedi, který zklidňuje podrážděnou pokožku.

Druhy psoriázy

Jaké druhy psoriázy známe?

 • Psoriasis vulgaris – tato forma psoriázy postihuje až 95 % pacientů. Vyskytuje se na různých částech tele – ložiska svědí, jsou citlivá a zarudlá. Ložiska se pravidelně vracejí.
 • Psoriasis guttata – malé červené šupinaté tečky po těle – často je spouštěčem streptokoková infekce horních cest dýchacích.
 • Psoriasis nummularis – ložiska jsou kulatá a připomínají minci
 • Psoriasis pustulosa – v ložiskách se objevují malé puchýřky plné hnisu, ale bez infekce
 • Psoriasis erythrodermica – projevuje se červenými odlupujícími se plochami po celém těle
 • Psoriasis arthritica – zánětlivá a chronická artritida, která postihuje klouby

  Při podezření na psoriázu je třeba stav konzultovat s lékařem, který doporučí další postup v léčbě. K hydratování a promašťování pokožky můžete použít 100% přírodní oleje Bellmedi, které pokožku zklidní a zmírní projevy psoriázy.

  Život se psoriázou Maria (33):Psoriázu máme v rodině z otcovy strany. U mě se psoriáza začala projevovat přibližně v období puberty. Suché šupinaté lokty, suchá pokožka na nohou, lupy v obočí. Nejhůře si to však odnáší vlasová pokožka – psoriázu mám i ve vlasech – velká svědivá místa a lupy, kterých se prakticky nedá ničím zbavit. Na suchá místa po těle mi zabírá arganový olej a bambucké máslo, na vlasy postupně zkouším zábaly z baobabového oleje s esenciálním olejem tea tree, které pokožku zklidňují a hydratují.“

  Mandlovy a ostropestřcový olej Bellmedi

  Co zabírá na psoriázu? Vyzkoušejte přírodní oleje Bellmedi

  Suchou pokožku a místa s nadměrnou tvorbou kožních buněk – šupinek je třeba pravidelně promašťovat a hydratovat. Vícekrát denně si postižená místa natírejtepřírodními oleji Bellmedi. Které přírodní BIO oleje Bellmedi vyzkoušet?

  • Na silnou psoriázu vyzkoušejte baobabový, česnekový nebo nimbový olej, které doplníte pár kapkami esenciálního čajovníkového oleje.
  • Na podrážděnou pokožku a zmírnění příznaků vám pomůže i aloe vera olej nebo vitamin E olej.
  • Pro prevenci zánětlivých projevů nebo prevenci zhoršení psoriázy vyzkoušejte šipkový olej, ostropestřečný olej, avokádový olej nebo hroznový olej.
  • Pro mladší pokožku s psoriázou doporučujeme sladký mandlový olej nebo moringový olej. Vyzkoušejte zejména na psoriázu u dětí.
  • Těhotné ženy by na psoriázu měly používat bambucké máslo.

  Bellmedi – přírodní oleje, které léčí silou přírody ! Jak fungují jedinečné přírodní oleje Bellmedi na psoriázu? Inspirujte se pravdivými příběhy a recenzemi našich klientů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *