Stává se to každý rok. Dny se začínají zkracovat, teploty pomalu klesají a příjemný letní vánek je nahrazen studenějším podzimním větrem. Přišel podzim. A s ní také všechny nástrahy pro vaši pokožku. Tak jak jim čelit?
Náhlé změny teplot, častěji deště a studený vítr negativně ovlivňují kůži, která trpí a proto se během podzimu objevují různé kožní problémy, od kterých jste během zbytku roku měli klid.
Mezi nejčastější problémy patří suchá pokožka na rukou, obličeji a na hlavě, šupinatost, zarudnutí, ekzém, prosiáza a vypadávání vlasů. Chcete-li se těmto problémům vyhnout, je třeba trošku pozměnit péči o celý povrch vašeho těla.
Zbavte se nadbytečné suché kůže
Po letních měsících pobytu u vody</strong > a opalování se, může vaše pokožka působit unaveně a zestárlé. Způsobuje to vrchní vrstva odumřelé pokožky, které je třeba se během podzimu zbavit. Proto se zaměřte na peeling. Prostřednictvím jemné masáže se zbavíte nadbytečné, suché pokožky, prokrvíte spodnější vrstvy kůže a dodáte jí potřebné vitamíny a živiny.
Je na vás, jaký přípravek si zvolíte. V obchodech naleznete mnoho různých druhů peelingu, ať už rozdělených podle typu pleti nebo podle účinků, které mají přinést. Na druhé straně můžete vyzkoušet i domácí recepty, například s využitím kávových usazenin nebo zkrystalizovaného medu. Dobrou volbou je také BellMedi peelingové mýdlo. Nicméně, je třeba dávat pozor na frekvenci jeho využití. Během podzimu stačí využít peeling jednou týdně, aby se zabránilo častému vysoušení pokožky.
Hydratace je základ
Hydratovat, hydratovat a hydratovat. Přestože už není léto, pokožka potřebuje dostatečnou zásobu vody, aby zůstala pružná a svěží. Proto nezapomínejte na pravidelný pitný režim, který mnozí lidé během chladnějších měsíců zanedbávají.
Kromě pitného režimu víte pokožce pomoci také pomocí hydratačních krémů nebo olejů, které obsahují vitamíny a složky k hydratování. Příkladem může být Bambucké máslo, které můžete použít samotné, nebo přimíchat do vašeho běžně používaného krému. Kromě Bambuckého másla je pro hydrataci výborný Baobabový olej. Oba produkty se velmi rychle vstřebávají < strong>do pokožky bez zanechání mastného filmu na povrchu, a zabraňují jejímu opětovnému vysoušení se.
Zaměřte se na produkty
Stejně, jak vyměňujete šatník z letního na podzim, musíte pozměnit i kosmetické produkty, které přicházejí do kontaktu s vaší pokožkou. Týká se to hlavně sprchových gelů a šamponů. Mnohé z nich obsahují látky, které pokožku nadměrně vysušují, což s kombinací nepříznivého počasí dává základ dermatologickým problémům.
Proto nahraďte letní sprchové gely, krémovějšími gely nebo mastnějšími produkty na < strong>bázi oleje, které nejsou agresivní ke pokožce. Po sprše je aplikujte tělové produkty, protože v tomto momentě je pokožka nejvíce prokrvená a dokáže vstřebat nejvíce živin. U šamponů platí podobné pravidlo, s obměnou, že byste se měli soustředit na vlasovou výživu, protože jsou po létě oslabeny a vysušeny z pobytu na prudkém slunci.
Nezapomeňte na ruce, obličej a rty
Během podzimu jsou nejčastějším problémem popraskané rty a suché ruce, protože jsou nejvíce vystaveny studenému větru a chladu. Proto se nebojte investovat do kvalitnějšího krému na ruce a více balzámů na rty, abyste je měli vždy na dosah.
Při výběru přípravků se zaměřte na složky, které obsahují. Nejlepší jsou ty, které obsahují Ricinový olej. Posilují obranyschopnost pokožky a zvyšují její odolnost vůči nepříznivému prostředí.
Ekzémy a psoriáza
Vážnější problémy jako jsou ekzém nebo psoriáza vyžadují opatrnější přístup, než běžné dermatologické problémy. Pokožka je při těchto onemocněních suchá, podrážděná a velmi svědí. Proto se zaměřte na specializované produkty nebo 100% přírodní oleje jako je Nimbový nebo Česnekový olej. Jedná se o čistě přírodní oleje bez přidaných látek, které podrážděnou pokožku zklidňují, vyživují a pomáhají při její obnově již při prvních použitích. Díky přímému lisování za studena, oleje neobsahují žádné chemikálie, které by dané problémy mohly zhoršit. Navíc, oba oleje umíte využít iv jiných oblastech jako jsou vlasy (časté vypadávání, lámavost), nehty (pevnost a zdravý růst), nebo akné</strong >.
Vyvětrejte si hlavu
A to doslova. Během chladnějších dnů si ji často přikrýváme čepicemi nebo jinými pokrývkami hlavy, což způsobuje, že vlasová pokožka nedýchá a je vystavena nadměrnému pocení. To může mít za následek vznik zarudlé a suché pokožky, vznik lupů, pocit podráždění</strong > a svědění, a vypadávání vlasů.
Proto, pokud bude počasí trošku příznivější, určitě jděte na krátkou procházku s odkrytou hlavou. Bude to prospěšné nejen pro vlasy, ale také pro celý organismus.