Blog

Jak správně vybrat a používat baobabový olej?

K využití všech benefitů baobabového oleje jsou zapotřebí tři věci. Umět si vybrat ten správný olej, aplikovat jej vhodným způsobem a správně jej uchovávat, abyste nepřicházeli o cenné vlastnosti, kterými tento olej disponuje. V případě baobabového oleje totiž platí, že se jedná o skutečného pomocníka zdraví, ke kterému je třeba i zodpovědně přistupovat. A tehdy se vám i patřičně odvděčí.

Lisování za studena

Je to velmi důležitý předpoklad, aby vám olej fungoval tak, jak má. Baobabový olej je totiž nesmírně bohatý na vitamín C. Dokonce má přibližně desetkrát vyšší koncentraci vitamínu C než pomeranče. Je to vitamín C, který hlavně v zimě oživuje pokožku, zvyšuje její pružnost a likviduje vrásky. Jenže právě vitamín C je extrémně citlivý na teplotu. Například vaření ho dokáže naprosto zabít. Proto pokud chcete baobabový olej plnohodnotný a skutečně nabitý céčkem, nikdy nevolte jiný, než ten, který je lisován za studena.

O kvalitě napoví i barva a vůně

Přesuňme se od etikety přímo k oleji. Už jste se dočetli, jestli je či není lisován za studena a následně je vhodné se podívat na jeho barvu. Pokud je to možné, tak i vůni. Barva kvalitního baobabového oleje je oříšková a vůně je neutrální. Nečekejte žádné exotické vůně ani čichové zážitky. Takový olej je nejpřírodnější, dobře se roztírá, je plný kvalitních látek a není tak mastný jako jiné druhy olejů. Dokonce je zajímavé, že dokáže vytvořit na pokožce ochranný film na 24 hodin. Samozřejmě osprchováním se jeho účinek smývá. Proto je vhodné jej aplikovat například přímo po ranní sprše nebo ještě lépe na noc.

 width=

Použití v noci má řadu výhod

Aplikace baobabového oleje je velmi jednoduchá. Absolutním základem je pokožku očistit a zbavit make-upu i líčení. Je vhodné využívat kúru tímto přírodním pokladem hlavně na noc.Tehdy nepřichází například ke znečištění pokožky vnějšími vlivy, pleť je očištěná, umytá, připravená přijímat vitamíny.Ideální je mít při aplikaci mírně navlhčený obličej nebo místa, kde jej chcete aplikovat.Tehdy se vám tento olej přirozeně a rovnoměrně rozetře. Máte-li chvíli čas, je dobré si při aplikaci dopřát například i jemnou masáž obličeje a problematických míst. Kromě aplikace živin vás tento příjemný rituál také uvolní a připraví na klidný spánek. Nejúčinnější je, pokud budete baobabový olej používat denně.

Skladujte olej správně

Jelikož je olej bez jakýchkoli chemických příměsí a konzervantů, aby se látky v něm neznehodnocovaly, je třeba jej správně skladovat. Pouze tehdy vydrží olej opravdu účinný. Dbejte na to, aby byl olej co nejméně otevírán, čímž se sníží možnost oxidace na vzduchu. Skladování zajistěte na tmavém místě, ne v blízkosti zdrojů tepla. Ideální je pokojová teplota do 22 stupňů Celsia. Olej je po otevření navzdory vhodné péči nutno spotřebovat do dvanácti měsíců.