Blog

Vše o Baobabově oleji

Baobabový olej v ruke

Chcete se zbavit strií? Nebaví vás neustálé vypadávání vlasů, jejich suchost a lámavost? Chcete zabránit stárnutí pokožky, tvorbě vrásek a vyhladit si pleť? Pokud jste odpověděli „Ano“ na alespoň jednu z otázek, jste na správném místě.

Co je Baobabový olej?

Pokud patříte ke sledovatelům posledních trendů, určitě jste si všimli, že péče o pleť, a celkově celý kosmetický průmysl se začíná orientovat na 100% organické produkty, které neobsahují přídatné látky a jejich použitím dosáhneme stejného efektu, jako při použití normálních přípravků plných chemikálií. Díky této změně se na trhu objevily nové přípravky,

plody baobabu zaklad baobavového olejeUž jste slyšeli o kokosovém oleji, oleji s výtažky z mandlí, oleji jojoba a dalších, které získaly velkou pozornost, zatímco jiné zůstaly v pozadí. Přitom mnoho z nich má mnohostranné využití a po jejich vyzkoušení je už nebudete chtít pustit z ruky. Přesně takový je i Baobabový olej.

Jak už jeho název naznačuje, olej pochází z afrického stromu – Baobabu.

Tento strom dokáže žít i 1000 let a domorodci je označován jako „Strom života“, díky jeho schopnosti zadržovat vodu.

Baobab kvete jednou za rok a jeho plody se v korunách stromu drží, dokud se zcela nevysuší a neodpadnou na zem. Po jejich posbírání procházejí unikátním procesem prvního lisu nebo lisováním za studena, při čemž se extrahuje baobabový olej.

Olej je bohatý na omega 3 kyseliny – omega 3, 6 a 9, obsahuje vysokou koncentraci vitaminů A, D, E a K, a naleznete v něm různé mastné kyseliny jako kyselinu malvalovou, kyselinu dihydrosterkulovou, olejovou , palmitovou, arachidovou a další.

Finální, 100% přírodní Baobabový olej je žlutohnědé barvy a bez specifického zápachu. Jeho aplikace je velmi jednoduchá. Na zvolené místo se nanese jemná vrstva, kterou je třeba rozetřít. Olej tuhne již při 15 stupních, ale jakmile je aplikován na pokožku, reaguje s teplem těla a začne tát.

Po nanesení olej velmi rychle vsákne do pokožky, bez vytváření mastného filmu na povrchu. Proto je vynikající pro použití během celého dne či noci.

K čemu jej můžete konkrétně použít?

Výhody Baobabového oleje

Olej z Baobabu je vynikající pro péče o vlasy, tvář i pokožku celého těla. Můžete jej použít samostatně nebo smíchat s dalšími tělovými přípravky, popřípadě využít jako masážní olej.

1. Odstraňuje strie a jizvy

Jak jsme na začátku zmínili, olej je výborný a efektivní při zbavování se strií. Díky stimulaci kolagenu a ochraně elasticity pokožky dokáže obnovit postižená místa se striemi, jako jsou vnitřní strany stehen, na břiše či v oblasti hýždí: Olej podpoří jejich postupné vyplnění, až se zcela vyhladí a ztratí. Navíc, po jejich vyhlazení zabraňuje jejich opětovnému výskytu.

Podobný efekt má i na viditelné pooperační jizvy. Pomáhá jejich hojení v poslední fázi, k jejich zakrytí a snížení kontrastu jizvy, v porovnání s okolní pokožkou

2 . Hydratuje pokožku, vlasy i popraskané rty

suché vlasy přípravek

Hydratační vlastnost oleje je dosažena díky vysoké koncentraci vitamínů A, D, E a F. Pokud se k tomu

přidá i rychlé vstřebání se do pokožky, získáme praktický prostředek nejen pro denní použití, ale také pro dermatologické problémy jako je suchý ekzém, psoriáza, podrážděná, zarudlá pokožka a velmi suchá pleť. Stačí, když olej aplikujete malé množství na postižené místo a jemně rozetřete. Rozdíl je cítit již po prvním použití. Pokožka je vláčnější, jemnější na dotek a pružnější.

Kromě hydratace pokožky, můžete olejem hydratovat i suché, lámavé vlasy, kterým chybí výživa . Přidejte pár kapek do šamponu, který běžně používáte, nebo si vytvořte teplý zábal na vlasy.

U popraskaných rtu, které vás trápí hlavně během zimního období, je aplikace velmi jednoduchá. Vmasírujte jednu – dvě kapky oleje a do dvou dnů je budete mít jako nové.

3. Účinky proti stárnutí

Každého, dříve či později, začnou trápit projevy stárnutí pokožky. Vrásky, pigmentové skvrny, pytle pod očima… Je to individuální. Olej z baobabu vám umí pomoci i při těchto problémech. Díky hydrataci a spojení kolagenu s elastinem vyhlazuje pokožku, hluboké vrásky a pomáhá skrýt pigmentové skvrny. Pokud vás trápí vaky pod očima, ať už ze stresu nebo kvůli nedostatku spánku , postupně se jich zbavíte nanesením jemné vrstvy oleje kolem očí, kterou po krátkém působení opatrně setřete.

4. Zanícené dásně

Další ze závažných problémů, které trápí mnoho lidí jsou bolavé, oteklé a krvácející dásně. Mezi nejčastějšími příčinami patří ústní bakterie, které nebyly odstraněny správnou zubní hygienou.

Těmto problémům můžete předejít použitím Baobabového oleje, který působí protizánětlivě. Naneste velmi malé množství na postižená místa a opatrnou masáží umožníte oleji vsáknout do dásně.

5. Proti popáleninám

Olej obsahuje vysoký obsah různých vitamínů. Kromě jiných také vitamin E, který pomáhá při urychlování hojení ran a popálenin, drobných zranění a odřenin. Navíc má velmi dobře regenerační účinky, proto je vhodný k použití i při poslední fázi hojení ran.

Kde jej koupit?< /span>

Při koupi Baobabového oleje je důležité vybrat 100 % přírodní výrobek, který byl extrahován lisováním za studena, a nebyl rafinován. Měli byste se také rozhodnout pro certifikovaný ekologický výrobek, který nebyl testován na zvířatech. Je balen individuálně, v tmavém obalu, které snižuje vystavení obsahu slunečnímu záření a zlepšuje životnost přípravku.