Blog

Účinky bambuckého másla

bambucké maslo

Bambucké máslo lze použít na tělo, pleť i vlasy. Avšak nejde jen o zkrášlující produkt, je vynikající i na kožní problémy.

Velmi vhodné je zejména na suchou a citlivou pokožku , tvář a dekolt:

Bambucké máslo zvláční i tu nejtvrdší pokožku na chodidlech, kolenou nebo loktech. Hydratační působí také na pleť, která je spálená sluncem nebo se loupe po opalování. Účinky bambuckého másla ocení i lidé na letních dovolených, protože efektivně hydratuje pokožku vysušenou slanou, mořskou vodou. V zimních měsících zmírní příznaky omrzlin. Bambucké máslo zpomaluje tvorbu vrásek a dodává pleti elasticitu, proto je vhodný i pro lidi, které trápí různé pigmentové skvrny, fleky na tváři a popraskané rty. Pomáhá také hojit malá poranění, popáleniny nebo štípnutí hmyzem.

Psoriáza:

Vitamíny, které se nacházejí v bambuckém másle, působí léčivě na různé poruchy pokožky. Bambucké máslo velmi účinně zmírní projevy psoriázy, kterou mnozí lidé znají i pod názvem lupénka. Bambucké máslo hydratuje pokožku a brání nadměrnému olupování psoriázou postižené kůže. Uleví také od nepříjemného svědění kůže, které psoriázu doprovází.

Akné:

Akné představuje poměrně velký kosmetický problém. Při akné dochází k ucpání mazových žláz, které se následně zanítí. Bambucké máslo neucpává póry a má antibakteriální a protizánětlivé účinky, které brání rozvoji zánětu v již ucpaných mazových žlázách. Máslo se doporučuje nanášet v malé vrstvě, na očištěnou pokožku, pomocí malé houby, aby nedošlo ke kontaminaci pokožky mazem a bakteriemi z rukou.

bambucké máslo na pokožku

Jezvy:

Bambucké máslo dokáže při pravidelném používání jizvy zesvětlit.

Strie:

Během těhotenství rychle a nadměrně napne, což vede k prasknutí dermis, jedné z vrstev kůže a vzniku typické strie. Strie se mohou zjevit také při nadměrném sportování nebo při některých hormonálních poruchách. Pravidelným používáním bambuckého másla lze vzniku strií zabránit. Máslo rovněž pomůže zmírnit barevné rozdíly u strií, které se již vytvořily.

Účinky bambuckého másla ověřené i na vlasy:

Bambucké máslo je ideálním prostředkem na suché a poštípané vlasy . Máslo působí od kořínků po konečky a navrací vlasům jejich přirozenou vlhkost a zdravý lesk. Hydratované vlasy si udržují svůj přirozený růst a nevypadávají. Stejně účinně pomůže bambucké máslo i při suché pokožce hlavy a odstraní i lupy. Bambucké máslo vytvoří na vlasech jemný film, který je dokáže ochránit před škodlivým slunečním zářením nebo nadměrným teplem z fénů , kulem, či žehliček. Takový film poskytne ochranu iv zimě, kdy jsou vlasy vystaveny velkým změnám teploty venku a uvnitř. Přestože je bambucké máslo tuk, díky své lehkosti nezanechává vlasy mastné a těžké.