Blog

Top 5 anti-age olejů, které musíte vyzkoušet!

BellMedi olej v ruke s pipetkou

Vrásky jsou přirozené a patří k životu.Čím je pleť starší, tím má méně vlhkosti a pružnosti. To je důvod, proč se na ní vrásky objevují.

Někdo se s prvními vráskami setká už před třicítkou, jiný v mnohem zralejším věku. Pokud už se ale první vrásky objeví, je příliš pozdě začít s nimi bojovat. Existují sice způsoby, jak je minimalizovat a ty jemnější dokonce i vyhladit. No myslet byste měli v první řadě na prevenci. Ideální je udržovat pleť neustále hydratovanou a dopřát jí vitamíny, které potřebuje. Nejlépe proti vráskám zabojujete s těmito oleji.

1. Baobab olej

Jeden z úžasných účinků baobabového oleje je ten , že podporuje omlazení kožních buněk. A to díky vysokému obsahu vitamínů A, B, C, D, E a F. Navíc je bohatým zdrojem esenciálních mastných kyselin. Jelikož stimuluje syntézu kolagenu a elastinu v pleti, dokáže vyhladit jemné vrásky. Je však vynikající také jako prevence jejich vzniku. Pleť totiž krásně do hloubky hydratuje. Stačí, když budete baobabový olej pravidelně nanášet na problémové partie. Ještě lepších výsledků dosáhnete jemnou masáží vrásek s baobabovým olejem. Baobabový olej v ruceBaobabový olej si můžete koupit v eshopu.

2. Jojobový olej

Problémem zralé a vrásčité pleti je nedostatek hydratace. A řešením je jojobový olej. Pleť hydratuje a tak působí jako prevence vzniku nových vrásek. Kromě toho obsahuje množství vitamínu E, který je pro hladkou pleť nezbytný. Jojobový olej můžete nanášet na vrásky samostatně, nebo jej smíchat se svým denním či nočním krémem. Jojobový olej si můžete koupit v eshopu.

3. Mrkvový olej

Mrkev, a tedy i mrkvový olej, je přirozeným zdrojem beta-karotenů. Ty dokážou zpomalit stárnutí pokožky a tak působit jako prevence vrásek. Výhodou mrkvového oleje je také to, že pokožce navrací elasticitu. Na pleť působí zjemňující a udržuje ji napnutou a zářivou. Pro zralou pleť je mrkvový olej přímo ideální.

mrkvový anti-age olej

Mrkvový olej si můžete koupit v eshopu.

4. Sladký Mandlový olej

Další z přírodních rostlinných olejů, který je mimořádně bohatý na vitamín E. Kromě toho je skvělý pro hydrataci suché a zralé pleti, jelikož zabraňuje ztrátě vlhkosti z pokožky. Chcete-li zpomalit příznaky stárnutí vaší pleti a vyhladit stávající vrásky, používejte mandlový olej namísto denního a nočního krému. Mandlový olej si můžete koupit v eshopu.

5. Olej z pšeničných klíčků

Častým problémem zralé pleti jsou nejen vrásky, ale také <tmavé stařecké skvrny. Chcete-li se zbavit obou těchto příznaků stárnutí pleti najednou, používejte olej z pšeničných klíčků . Nejenže hydratuje, ale také navrací pokožce elasticitu, vyhlazuje vrásky a zabraňuje vzniku stařeckých skvrn na pokožce. Je významným zdrojem koenzymu Q10, který zpomaluje proces stárnutí pleti. Olej z pšeničných klíčků si můžete koupit v eshopu.

Usmívejte se!

Nezapomínejte, že má-li být pleť hladká a bez vrásek, hydrataci jí musíte dopřát i zevnitř. Důležitý je dostatečný pitný režim a samozřejmě zdravá strava bohatá na vitamíny. Vyhnout se musíte také různým zlozvykům, jako je kouření či pití nápojů přes brčko! A samozřejmě, zkuste se co nejméně mračit. Úsměv svědčí tváři více a nezpůsobuje vznik vrásek.