Blog

Toto jsou TOP účinky vitaminu E na vaši pleť

Vitamin E prirodny olej Bellmedi

Stále jste nenašli krém, který by vám stoprocentně vyhovoval? Komerční krémy a séra slibují účinek proti stárnutí, vypnutou pleť, dokonalou hydrataci a svěží vzhled. Výsledky se nedostavují? Možná je čas přehodnotit složení. Existují přírodní způsoby, jak pleti vrátit zdravý vzhled – organické oleje. Jedním z nich je použití oleje s vitaminem E.

Pamatujte, že nejde jen o vnější péči

Na pleť si můžete nanést i krémy za 200 eur. Pokud však svému tělu nedopřejete pestrou a vyváženou stravu plnou vitamínů, vydatný spánek a pravidelný pohyb, vaše pleť nebude vypadat jako z katalogu. Kromě vnější aplikace můžete zmíněný vitamin E užívat také ve formě doplňků stravy nebo stravy. Ta ho totiž přirozeně obsahuje:

  • olej z pšeničných klíčků
  • avokádo
  • mandle
  • chřest
  • mango
  • dýně
  • arašídy, arašídové máslo
  • slunečnicová semínka
  • špenát

Přírodní kosmetika s vitaminem E a pravidelná konzumace těchto potravin ovlivní stav vaší pleti a brzy můžete pozorovat pozitivní změny.

Co je vitamin E pro vnější použití?

Vitamin E je základní živina rozpustná v tucích. Je známý svými protizánětlivými účinky, podporou imunitního systému a udržováním zdraví a funkce buněk. Je to také antioxidant, který bojuje proti negativním účinkům volných radikálů.
Vitamin E může pomoci regenerovat pokožku poškozenou UV zářením. Vystavení UV záření snižuje hladinu vitaminu E v pokožce, proto byste se jím měli natírat po každém pobytu na slunci. Jeho hladina se také snižuje s věkem.

Vitamin E – účinky

Podívejme se blíže na to, jak může vitamin E prospět vaší pleti.

Pleťový olej s vitaminem E hydratuje pokožku

Vitamin E se přidává do krémů nebo ho můžete získat ve formě čistého přírodního oleje, který neobsahuje žádné chemické látky. Snadno se vstřebává do pokožky a dokonale vyživuje velmi suchá místa. Pokud hledáte rychlou pomoc pro suchou pokožku, sáhněte po oleji s vitaminem E.

Usnadňuje hojení ran

Ačkoli existuje jen málo výzkumů, v několika domácnostech bylo prokázáno, že vitamin E napomáhá rychlejšímu hojení ran.

Zklidňuje pokožku

Přestože neřeší příčinu alergických reakcí nebo kožních infekcí, poskytuje dočasnou úlevu od svědění, štípání nebo otoků tím, že pokožku zvlhčuje. Pravidelná aplikace oleje s vitaminem E zabraňuje vysychání pokožky a předchází tak nepříjemným příznakům.

Může pomoci při ekzému

Ekzém neboli atopická dermatitida se projevuje zarudnutím, suchostí a olupováním kůže. Existuje jedna studie, která potvrdila, že vitamin E výrazně zlepšuje příznaky ekzému a zvyšuje účinky jiných kožních krémů.

Prevence a redukce vrásek

Vrásky, linky a struktura pleti jsou na suché pleti viditelnější. Dobře hydratovaná pleť je naopak hladší, vypadá mladistvěji a vrásky jsou méně viditelné. Aby se olej s vitaminem E lépe vstřebal do pokožky, doporučujeme jej nanášet na vlhkou pokožku. Výživné účinky oleje maximalizuje také obličejová jóga nebo masáž obličeje.

Pokud hledáte kvalitní olej s vitaminem E, vyzkoušejte ten náš, který pochází přímo z Indie. Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat a my vám rádi poradíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *