Blog

Jak na ucpávání pórů?

upchávanie pórov

Pokud máte smíšenou/mastnou/aknózní pleť, pomůže Vám tento přehled komedogenity olejů. Přinášíme Vám alespoň ho v základní orientaci, čemu se vyhnout a co naopak vyhledávat pro péči o takovou pleť, pokud je Vaším potíží zejména ucpávání pórů.

Co je komedon?

Komedon je zjednodušeně řečeno “zátka” v kožním póru tvořená bakteriemi, mazem, odumřelými kožními buňkami a pozůstatky různých přípravků, které si aplikujeme na pleť. Jsou to ty známé černé tečky, ale mohou být i ve formě vyrážky s bílou hlavičkou.

Jak a proč nastává ucpávání pórů?

Ale nejen pleťové přípravky a jejich složení mají vliv na tvorbu komedonů. Za vším totiž stojí hlavně typ pleti a velikost pórů. Sušší pleť menší póry a ty nevylučují tolik mazu, který by mohl pomoci vytvořit ,,zátku“. Mastnější pleť má naopak póry větší a vylučuje více kožního mazu.

I typ produktu ovlivňuje jeho komedogenitu Čistič nebo odličovač, který necháváme na pleti maximálně pár minut a poté jej smyjeme, nemá skoro žádný vliv na ucpávání < strong>pórů Naopak sérum, krém či pleťový olej, který na pleti necháváme hodiny, může ucpávání pórů podpořit mnohem více.

Stupnice se pohybuje od 0 (nekomedogenní) až do 5 (vysoce komedogenní). Prosím, mějte na paměti, že se nejedná o přesná čísla a každá pleť může reagovat na každou ingredienci jinak. Různé zdroje mohou uvádět různé st upne komedogenity téhož oleje. Proto se raději v tomto přehledu řídíme obsahem kyseliny linolové a kyseliny olejové v jednotlivých olejích.

 width=

Ten správný produkt podle typu Vaší pleti.

 width =

BELLMEDI KOSMETIKA JE ZÁKAZNÍKY OVĚŘENÁ SO STOVKAMI RECENZÍ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *