Blog

Levandulový esenciální zázrak

Levanduľový olej

Levandul díky jejím krásným a voňavým kvítkem fialové až modrofialové barvy rozpozná i neznalec rostlin. Tato rostlina, respektive polokeř z čeledi hluchavkovitá, pochází ze Středomoří a dorůstá výšky kolem 30 až 60 centimetrů. Olej z levandule, levandulový olej, je považován za jeden z nejvšestrannějších a nejbezpečnějších olejů. Levandulový olej patří k těm nejpoužívanějším esenciálním olejům na světě. Příznivé účinky levandule objevily již před více než 2500 lety. Díky tomu, že patří mezi silné antioxidanty a zároveň má antimikrobiální a uklidňující vlastnosti, je levandulový olej využíván jak v kosmetice, tak i ve farmakologii. Levandule se jako léčivá rostlina používá již několik staletí. Objevuje se v dějinách a různých příbězích a nachází se na celém světě. Je známá také ze starověkého Egypta, kde se pravděpodobně levandulový olej používal při mumifikaci a to tak, že se oblečení před mumifikací namočilo do oleje nebo do levandulové vody. Levandulový parfém používala v dávných dobách Kleopatra, když sváděla Julia Césara. Dezinfekční a antiseptické účinky, které levandule má, byly dokonce známy už i ve starém Řecku, znali je i staří Římané a mnohé arabské národy. Tím je o to více jasnější, že je to opravdu přírodní zázrak.

levandulový esenciální olej

Levandulový olej na psychiku

Moje první za prvé s levandulovým olejem bylo přibližně pět let dozadu. Vrátili jsme se z Maďarska, koupaliště Tiszaujváros. Možná voda, možná prostředí, možná lidé, těžko říct, ale dostala jsem silnou migrénu. První v životě. Neuměla jsem klidně ležet. Pocity, jako by mi šla prasknout hlava. Doslova. Maminka mého tehdejšího přítele mi nabídla levandulový olej, aby jsem si jím namazala spánky. Jaká alchymistka, pomyslela jsem si. To bylo období, kdy jsem teprve začínala věřit v přírodní zázraky. Hodně jsem tomu nedávala, ale po promasírování spánků jsem pochopila, jak je příroda mocná. Migréna zazněla do hodiny. Za to vůně levandule mě uklidňovala po celou noc. A od té doby, přiznám se, ani jednou jsem doma neměla čistý levandulový olej . Přitom, jak moc by mi pomohl. Uspěchaná doba si žádá svou daň, své oběti. Opět se trápím poslední dny bolestmi hlavy, jsem ve stresu ze zkoušky z matematiky, který mě čeká ani se nenadám. Mnozí studenti určitě prožívají něco podobného. Možná to není stres ze zkoušky, která tu ještě ani není, možná spíše ze zápočtů, které jsou již v plném proudu. Pro všechny vystresované lidimám lék, přírodní lék. Potírejte si spánky levandulovým olejem. Levandulový olej je účinný díky svému složení, obsahuje 95 % triacylglycerolů, silici, vitamíny, taniny, a další látky, kterými jsou vosk, uhlovodíky, beta karoten, vitamin E a minerály.

Levandulový olej na kožní problémy a dýchání

Kromě psychického uklidnění pomáhá levandulový olej na mnohé další problémy. Léčí onemocnění kůže, akné, ekzémy, lupénku a psoriázu, pomáhá při obnově nových tkání, zmírňuje popáleniny, pomáhá přidýchacích problémech, dokonce pomůže i při štípnutí hmyzu. Jeho využití je variabilní, ne nadarmo se o něm říká, že je jedním z nejvšestrannějších a nejbezpečnějších olejů. A jak jej používat? Kromě natírání spánků ho můžete inhalovat při dýchacích potížích, potřít ním rám postele pro lepší spánek, nakapat do aroma lampy pro osvěžení a vyčištění vzduchu, kápnout do oblíbeného krému</ strong> pro příjemnou masáž. Levandulový esenciální olej může být aplikován na pokožku dokonce i nezředěný.

Složení: 100% levandulový olej

levandulový esenciální olej

Vyzkoušeli jste si někdy potírat spánky levandulovým esenciálním olejem? ?

Pro BellMedi napsala

[/vc_row ]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *