Blog

5 nejčastějších chyb při péči o pleť, které zhoršují růžovku

Dnes se budeme zabývat jedním z citlivých témat, které se dotýká mnoha lidí – růžovkou. Podle odhadů jí trpí přibližně 5 až 10 % české populace. Začervenání obličeje není nic příjemného. Mnozí z vás se nás ptají, jak zmírnit projevy růžovky. Dnes vám přinášíme 5 nejčastějších chyb při péči o pleť, které zhoršují růžovku.

Jak vzniká růžovka – příčiny a spouštěče

  •  genetická predispozice
  •  oslabená kožní bariéra
  •  chronický zánět a abnormální reakce imunitního systému
  •  přemnožení kožních roztočů Demodex
  •  zvýšená reaktivita krevních cév v oblasti obličeje, které způsobují začervenání a zánět
  •  vystavení se slunečnímu záření bez UV ochrany
  •  hormonální změny – menopauza, antikoncepce
  •  stres a emocionální faktory
  •  životní styl a stravovací návyky
  •  bakterie jako například Helicobacter pylori

1. Používáte agresivní pleťovou kosmetiku

 Je důležité si uvědomit, že pleť lidí s růžovkou je citlivá a cokoli ji může podráždit. Místo agresivních parfémovaných produktů na čištění a péči byste měli sáhnout po produktech pro citlivou pleť.

Nevhodné chemické složení poškozuje ochrannou bariéru pokožky, čímž se stav růžovky zhoršuje. Přírodní kosmetika a bio oleje mohou být v tomto směru velmi užitečné, protože jsou často šetrnější k pokožce.

2. Čistíte pleť abrazivními peelingy a drsnými kartáči

Protože pokožka s růžovkou je velmi citlivá, peelingy a klasické čisticí kartáče na pleť způsobují více škody než užitku. Drsné peelingy mohou způsobit zánět a podráždění, čímž zhoršují stav růžovky. Šetrnější volbou jsou jemné enzymatické peelingy a houbičky, které pleť krásně vyčistí bez zhoršení začervenání.

3. Zapomínáte na hydrataci 

Mnozí lidé trpící růžovkou podceňují kvalitní hydrataci pokožky. Chyba. Bez ohledu na to, zda máte smíšenou nebo mastnou pleť, každodenní hydratace by měla být základem vaší denní rutiny. Velmi vhodné jsou speciální krémy určené na růžovku.

Obsahují uklidňující a hydratační složky, jako je například aloe vera, kyselina hyaluronová nebo niacinamid. Tyto složky kromě hydratace zmírňují začervenání obličeje a pomáhají udržovat pokožku hydratovanou.

4. Myslíte si, že komerční kosmetika vám neuškodí 

Množství produktů, se kterými se setkáte v drogerii, obsahuje velmi dráždivé složky. Růžovku zhoršují například syntetické parfémy, parabeny, alkohol nebo sulfáty.

Přírodní kosmetika a bio oleje často neobsahují tyto dráždivé složky a vaši pleť krásně rozmazlí. Při výběru produktů pro růžovku si vždy čtěte složení a snažte se vyhýbat klasickým značkám, které na vás vyskakují v reklamě.

5. Ignorujete spouštěče růžovky

Mnozí lidé netuší, že růžovka má určité spouštěcí faktory, které mohou zhoršovat stav onemocnění. Mezi tyto faktory patří stres, horké nápoje, alkohol, kořeněná jídla, nadměrné slunění a extrémní teploty.

Abyste minimalizovali zhoršování růžovky, je důležité naučit se, jaké faktory vám osobně způsobují potíže, a snažit se jim vyhýbat.

Závěr

Růžovka je kožní onemocnění, které ubírá na sebevědomí mnoha lidí. Správná péče dělá zázraky a projevy jsou mírnější. Vyhněte se těmto pěti nejčastějším chybám při péči o pleť a vaše pleť vám poděkuje.

Jemné čistící prostředky, šetrné peelingy, dostatečná hydratace, používání kosmetiky pro citlivou pleť a zohlednění spouštěcích faktorů růžovky vám pomohou dosáhnout zdravější a krásnější pleti. Červené skvrny na obličeji vás budou trápit o něco méně, pokud do své denní rutiny zařadíte bio přírodní kosmetiku. Spojence v boji proti růžovce najdete v naší nabídce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *