Blog

Proč byste měli zařadit kyselinu hyaluronovou do své rutinní péče?

Složka, bez které si fanoušci péče o pleť nedokážou představit svou rutinu. Chválí ji i dermatologové a estetičtí chirurgové. Kyselina hyaluronová. Najdete ji v krémech, sérech a maskách, které pleť hydratují a vyživují. Trápí vás suchá pleť a stále nepoužíváte kyselinu hyaluronovou? Měli byste začít.

Co je kyselina hyaluronová?

Není to nic, co by bylo našemu tělu cizí. Kyselina hyaluronová je přirozeně se vyskytující molekula v našem těle. Díky ní je pokožka hydratovaná zevnitř a zdravá.

V jistém ohledu bychom mohli kyselinu hyaluronovou přirovnat ke kolagenu. Ten se s přibývajícím věkem z našeho těla ztrácí a totéž platí i pro kyselinu hyaluronovou. Právě z tohoto důvodu jsou tyto složky důležitou součástí mnoha přípravků proti stárnutí pleti, které ji revitalizují a omlazují.

Kyselina hyaluronová – účinky

Přečtěte si, s čím vším vám kyselina hyaluronová může pomoci.

1. Podporuje regeneraci pokožky

Kyselina hyaluronová je nezbytná pro spokojenou a zářivou pleť. Trápí vás jizvy po akné, skvrny nebo malé hrbolky? Regenerační sérum přirozeně urychluje proces hojení pleti, obnovuje její jednotný tón a vyhlazuje pupínky. Pokud je pleť příliš suchá nebo je poškozena kožní bariéra, nemůže se regenerovat a chránit před vnějšími vlivy. Kyselina hyaluronová si s tím dokáže poradit a navrátit pleti její přirozený zdravý vzhled.

2. Zpevňuje a vyhlazuje pleť

Nejpůsobivější vlastností kyseliny hyaluronové je její schopnost vtahovat vlhkost hluboko do pokožky. Jak stárneme, vlhkost z pokožky mizí a s ní i plnost. Čím dříve začnete kyselinu hyaluronovou používat, tím dříve můžete snížit riziko předčasného stárnutí a vzniku prvních vrásek a linek. Sérum dodá vaší pleti velkou dávku hydratace, přirozeně ji vyplní a vyhladí první známky stárnutí. Samozřejmě se nejedná o zázračný elixír a neodstraní výrazné hluboké vrásky.

3. Má antioxidační účinek

Znečištěné ovzduší, nezdravý životní styl, stres, sluneční záření – všude kolem nás jsou volné radikály, které mimo jiné přispívají k předčasnému stárnutí. Kyselina hyaluronová je nejen skvělou hydratační složkou, ale působí také jako antioxidant. Zastavuje volné radikály v pokožce a zabraňuje jejich poškozování.

4. Zklidňuje citlivou pleť

Pryč s podrážděním, zarudnutím a suchostí. Pokud máte citlivou pleť, začněte na ni pravidelně nanášet kyselinu hyaluronovou, uleví se vám od nepříjemných pocitů a můžete se vyhnout dalšímu podráždění.

5. „Zářivá“ pleť se stane skutečností

Zářivá pleť je snem každé ženy. Díky použití kyseliny hyaluronové toho můžete snadno dosáhnout, protože pleť hloubkově hydratuje. Nepleťte si to však s lesklým vzhledem, jako když na pleť nanesete předmasážní krém. Máme na mysli zářivý a oslnivý vzhled.

6. Redukuje výskyt velkých pórů a vyhlazuje nerovnoměrnou strukturu pleti

Hlavním viníkem hrubé struktury pleti a velkých viditelných pórů je nedostatek hydratace. Když je pleť zdravá a plně hydratovaná, je vypnutá a nabitá vlhkostí. Naopak bez hydratace je textura výraznější, póry jsou viditelnější a můžete mít pocit, že se dotýkáte smirkového papíru. Hydrataci pleti není radno podceňovat.

Kyselina hyaluronová – recenze vás přesvědčí

Stále váháte? Než kyselinu hyaluronovou vyzkoušíte na vlastní kůži, můžete si přečíst recenze našich spokojených zákazníků. Pečujte o svou pleť, odmění se vám krásným, svěžím vzhledem.

Kyselina hyaluronová na pleť – jak ji nejúčinněji používat?

Na trhu se setkáte s tolika produkty s kyselinou hyaluronovou, že vám z toho půjde hlava kolem. Ideální volbou je regenerační lehké sérum, které je určeno k výživě všech typů pleti. Je neuvěřitelně hydratační a funguje pro každého.

Používejte ho ráno a večer na důkladně vyčištěnou pleť, buď samostatně, nebo ho smíchejte s denním či nočním krémem. Vhodné je také použití 100% přírodního obličejového oleje. Sérum je třeba jemně vmasírovat a vklepat do pleti konečky prstů.

Výhodou je, že na pleti nezanechává mastný film, opravdu rychle se vstřebává a vy budete okamžitě vypadat svěže. Jen si dejte pozor, abyste kyselinu hyaluronovou neaplikovali těsně před odchodem z domu. Může způsobit mírné zarudnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *