Blog

5 + 1 TOP použití nimbového oleje na vlasy

O nimbovém oleji jste si toho na našem blogu přečetli už hodně, mohli bychom o něm napsat knihu. Víme, že je to přírodní zázrak na pigmentové skvrny, má blahodárné účinky na pleť, pomáhá léčit bradavice, ekzémy a celkově zklidňuje pokožku. Kromě toho je skvělý na vlasy. Pojďme se blíže podívat, jak na ně působí.

Nimbový olej – použití na vlasy

Říká se, že příroda má lék na každý zdravotní neduh. To se týká i kosmetických problémů. Vlasy jsou korunou krásy a (nejen) ženy chtějí, aby jejich vlasy byly silné, krásné, lesklé a plné života. Stres, nezdravý životní styl, používání nevhodné vlasové kosmetiky, fénování, žehlení, lakování vlasů… to vše se negativně podepisuje na stavu vlasů.

Přivolejte sílu přírody v podobě nimbového oleje a nechte své vlasy opět zazářit. Ale nejprve – s jakými problémy s vlasy vám může nimbový olej pomoci?

Nimbový olej může pomoci podpořit růst vlasů a zlepšit stav pokožky hlavy díky svým hydratačním vlastnostem. Říká se, že pomáhá při:

1. Pomáhá omezit lupy

Nimbový olej vyniká svými hydratačními účinky a schopností zbavit se suché a šupinaté pokožky hlavy. Lupy postihují přibližně 50 % dospělé populace. Většina z nich sahá po komerčních šamponech, které problém s lupy neřeší, ale spíše pokožku dráždí.

Příčinou lupů je plíseň malassezia. Ta se živí mastnými kyselinami produkovanými kůží. Čím více je v pokožce tuku, tím více se malassezie množí a shlukuje do lupů. Ideální volbou je přírodní hydratační přípravek – nimbový olej. Možná si teď říkáte, že je to jen další mastnota, ale nimbový olej přirozeně čistí, zklidňuje a snižuje výskyt malassezií.

2. Pomáhá vyhlazovat krepaté vlasy

Vlasy se krepatí, když jim chybí hydratace. Pokud vlasům poskytnete výživu a hydrataci, vytvoří se na nich ochranný film, který zabraňuje krepatění. Nimbový olej obsahuje výživný vitamin F, který vlasy chrání a udržuje v nich vlhkost. Díky hydrataci jsou vlasy krásně uhlazené a nehrozí jim neestetické krepatění.

3. Podporuje zdravý růst vlasů

Pravidelná masáž pokožky hlavy v kombinaci s nimbovým olejem prokrvuje pokožku hlavy a stimuluje růst vlasů. Masáž posiluje vlasy přímo od folikulů. Zdravé a vyživené folikuly jsou dobrým znamením, že vlasy budou husté a silné.

4. Zabraňuje vypadávání vlasů

Příčiny vypadávání vlasů jsou různé. Existují předpoklady a částečné důkazy, že jedním z nejčastějších spouštěčů je oxidační stres. Ten nastává, když je v těle vysoký počet volných radikálů poškozujících buňky. Volné radikály se podílejí na předčasném šedivění a vypadávání vlasů. Nimbový olej je bohatý na antioxidanty, které minimalizují působení volných radikálů a vracejí vlasům sílu.

5. Odpuzuje vši

Nimbový olej je známý systémový pesticid, který se hojně používá v zahradnictví k likvidaci většiny škůdců. Je tedy logické, že totéž dokáže i s vlasovými škůdci – vešmi. Pokud máte děti a ve škole se vyskytují vši, můžete jim nimbový olej preventivně aplikovat do vlasů. Ten vši a jejich vajíčka zahubí.

6. Omezuje infekce vlasové pokožky

Nimbový olej je známý jako zachránce pokožky hlavy pro své silné zklidňující vlastnosti. Působí:

  • protizánětlivě,
  • antisepticky,
  • antibakteriálně,
  • antimykoticky.

Nimbový olej – zkušenosti našich zákazníků

Kromě použití na vlasy můžete vyzkoušet organický nimbový olej na bradavice, kožní výrůstky a další kožní neduhy. Více se dočtete v tomto článku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *