Blog

6 účinných tipů, jak pečovat o problematickou pleť při nošení roušky na tváři

rúška na tvári

Jak pečovat o pleť při nošení roušky na tváři? Jaké problémy pleti roušku způsobuje a co můžete udělat, abyste minimalizovali vznik nepříjemných kožních reakcí? Poradíme vám 6 účinných tipů, jak pečovat o problematickou pleť, jak se zbavit akné a které produkty z řady přírodní kosmetiky Bellmedi zařadit do vaší pravidelné „skin care“.

Roušky na obličej, respirátory či masky. Ochrana úst a nosu se v posledních dvou letech stala povinným doplňkem každého outfitu. Kromě diskomfortu při dýchání a nošení má roušku na obličej i negativní vliv na pleť, který se pojí s více nepříjemnými doprovodnými jevy.

Jaký vliv má na pleť nošení roušky či respirátoru?

Nadechování a vydechování do chirurgického rouška na obličej, látkového rouška nebo hrubšího respirátoru způsobuje zapaření pokožky a značnou iritaci pleti. Rouško zachytává vlhkost, teplo, mastnotu, nečistoty i pot a tření tkaniny či syntetických vláken o pleť poškozuje vnější ochrannou vrstvu pleti, ucpává póry, vede k zánětům kůže a je přímo úrodnou půdou pro vznik akné a pupínků.

Pokožka je přecitlivělá a podrážděná , svědí a je náchylná ke vzniku ekzému. Pro každodenní povinnost nošení roušek nemá naše pleť dostatek času na zacelení a tak se z nepříjemných průvodních jevů stává dlouhodobý problém, který může vést až k trvalému porušení pleti či jizvám. Připravili jsme pro vás 6 tipů, jak ošetřovat pleť přírodní kosmetikou Bellmedi, odstranit problémy s pletí způsobené nošením roušky na obličeji a vyhnout se tak trvalému poškození. Jak se zbavit akné a co naproblematickou pleť?

Vyzkoušejte těchto 6 účinných tipů, jak ošetřovat pleť přírodní kosmetikou

1. Nezapomínejte na hloubkovou hydrataci

Nošení roušky způsobuje extrémní vysoušení pleti. Pod rouškou se pro kumulaci tepla a vlhkosti zapaří, a když roušku složíte, tak náhlá změna prostředí způsobí vysoušení. Proto je mimořádně důležité pleť pravidelně hloubkově hydratovat. K hydrataci využijte přírodní oleje Bellmedi jako Konopný olej</a >, Arganový olej, Nimbový olej nebo Baobabový olej.

Inspirujte se pozitivními recenzemi na přírodní oleje Bellmedi od našich zákazníků, kteří si přírodní oleje sami vyzkoušeli!

rúška na tvári - covid19

2. Pleť pravidelně odličujte přírodním olejem

Pravidelné čištění a odličování pleti patří do každodenní péče av době nošení roušek na obličej tento krok určitě nevynechejte. K odlíčení pleti doporučujeme přírodní oleje a přírodní květové vody. Vyzkoušejte Sladký Mandlový olej nebo Levandulovou a Rozmarínovou vodu. Levandulová voda vám také poslouží jako prevence proti akné.

3. Používejte květinové vody jako základ make upu

Jemné květové vody s účinnými látkami můžete použít jako základ před nanesením make upu. Květová voda je naturálním nasyceným roztokem s vysokým obsahem vitamínů a v kosmetice se stává ztělesním pojmu „dotek přírody“. Květové vody pleť posilují, hydratují a krásně rozvonívají. Vyzkoušejte například Růžovou květinovou vodu, na kterou nedají dopustit ženy z Bulharska či Maroka.

4. Chraňte pleť před akné a vyrážkami

Co použít na problematickou pleť a jak se zbavit akné po nošení rouška na obličeji? Pro citlivou a problematickou pleť jsou nejvhodnější BIO rostlinné oleje Bellmedi jako Nimbový nebo Česnekový olej, které pomohou s léčbou iritované pokožky a akné. Jako krém na akné využijte Bambucké máslo, Olej z ostropestřce mariánského je ideální na podkožní a vředovité akné. Na akné, které je součástí trvale podrážděné pokožky použijte Moringový olej. Pozitivní recenze našich zákazníků poukazují také na vynikající výsledky s použitím Saflorovéhoa Opunciového oleje. Posuďte sami!

rouška na tváři

5. Podrážděnou a zarudlou pokožku zklidněte masáží

Dopřejte své pleti masáž přírodním olejem. Suchá, ekzematická a problematická pleť potřebuje hloubkovou hydrataci, regeneraci, prokrvení a osvěžení. Pro povadlou a unavenou pleť vyzkoušejte masáž Avokádovým olejem, který suchou pleť vyživuje, hydratuje a podporuje obnovu buněk. Teplá pleťová maska z avokádového oleje je také způsob, jak se zbavit akné.

6. Používejte africké černé mýdlo k čištění pleti

Africké černé mýdlo s přírodním louhem , který se získává z popela ze stonků prosa je šetrné k pleti a využívá se k pravidelnému čištění pleti, rukou i pokožky celého těla při sprchování. Africké černé mýdlo hydratuje do hloubky a zlepšuje texturu pleti. Uklidní citlivou, suchou a problematickou pleť a zmírní projevy akné, ekzému či svědění.

TIP! Nepříjemným problémům s pletí způsobených nošením roušky můžete předejít i nošením dvouvrstvého látkového rouška na obličej ze 100% bavlny a jeho pravidelným praním. Ideální, pokud vyperete roušku po každém nošení a vysušíte v sušičce.

Používáním přírodních olejů a přírodní kosmetiky Bellmedi s jedinečným naturálním složením dodáte své pleti všechny potřebné vitamíny pro regeneraci, hydrataci a posílení. Vyberte si z produktů přírodní kosmetiky Bellmedi a chraňte svou pleť!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *