Nevyužít hezké slunečné léto na opalování by bylo hříchem. Slunce se rozhodně netřeba stranit, ale je důležité před jeho negativními dopady pokožku chránit. Díky správné péči po opalování dostane pokožka dostatek výživy a regenerace, aby ji sluneční paprsky zbarvily, ale nepoškodily. Protože regeneraci po slunění si pokožka určitě zaslouží. I v případě, že jste použili kvalitní přípravky na opalování.
Přírodní oleje
Obrovskou výhodou přírodních olejů je, že jde o skutečné výtažky z rostlin. Neobsahují žádné chemické přísady, jsou stoprocentně bezpečné a je v nich obsažen koncentrát toho nejlepšího pro výživu pokožky. Po opalování totiž není třeba pokožku jen ošetřit na spálených místech. Slunce ji vysušuje, přehřívá a proto je nutné dodat hydrataci, ale i vitamíny a výživné látky. Dokáží zmírnit stres, ozdravit pokožku a zároveň ji osvěžit, aby předčasně nestárla. A přesně to dokážou přírodní oleje opravdu bravurní. Proto jsou skvělou volbou, pokud hledáte, čím se natřít po opalování. Kromě olejů je však po opalování vhodné využít i aloe vera gel po opalování.
Mrkvový olej
Samotná konzumace mrkve má v létě velký význam pro naše tělo. Betakaroten totiž přirozeně ochraňuje pokožku před volnými radikály. Zároveň je to právě betakaroten, který dodává pokožce i pěkné a dlouhotrvající opálení. Chcete-li efekt betakarotenu zesílit, využijte po opalování na pokožku mrkvový olej. Podpoří pěknou hnědou barvu, zmírní zarudnutí a hodí se všude tam, kde vás opálilo i trochu víc, jak jste chtěli. Zmírní i puchýře po opalování. Vynikající zklidní podrážděnou pleť a podpoří rychlé hojení. Po slunění určitě patří do repertoáru olejů, po kterých se vyplatí sáhnout. Jednoduše ideální olej po opalování.
Kávový olej
Káva je plná povzbuzení a antioxidantů. A tyto své pozitivní vlastnosti si zachovává také v podobě oleje. Co to znamená pro kůži po opalování? Antioxidanty v oleji působí uklidňujícím dojmem na pokožku podrážděnou nadměrným sluněním. Kofein nakopne obnovu buněk, čímž zlepšuje pružnost kůže, elasticitu a zmírňuje příznaky stárnutí, které slunění způsobuje. Kávový olej je tedy jakési antiaging sérum pro pokožku po každém slunění.
Okurkový olej
Znáte na vlastní kůži, že dlouhý pobyt na slunci vás jakoby celých prohřeje. Nejvíce je samozřejmě přehřátá pokožka a proto jí výrazně pomůže okurkový olej , který kromě toho že hydratuje a pokožku zvláční, současně ji také, jemně chladí a zklidňuje. Jedná se o olejíček, který se hodí na každou pokožku po celodenním slunění.
Meruňkový olej
Velmi rychle se vstřebává do pokožky a nezanechává pocit mastnoty. Proto je vhodný jako olej po opalování iv případě, že se chystáte obléct si šaty a vyrazit například na večeři nebo dovolenkovou procházku. Meruňkový olej dodává pokožce pružnost, elasticitu, obnovuje buňky poškozené sluněním. Je to prostě správná volba na čerstvě opálenou pokožku.
Tamanu olej
Přehnali jste to se sluníčkem? Případně jste si zapomněli natřít krk nebo ruce a na pokožce se vám objevily červené popáleniny od slunce? Tamanu olej je první pomoc přesně pro tyto případy. Je ideální na pokožku spálenou sluncem. Ozdraví ji, napomůže rychlé regeneraci a sníží horkost, bolest i zánět. Díky tomuto olejíčku se vaše pokožka vzpamatuje z poškození mnohem rychleji.
Oleje po opalování jsou skvělou volbou
Přírodní oleje po opalování a také olej na opalování jsou ideální přírodní volbou. Přírodním základem může být kokosový olej na opalování. Potom na pokožku můžete nanést i krém s vyšším ochranným faktorem. Mnohé oleje vám současně pomohou obnovit buňky, hydratovat, zabrání pokožce stárnout po slunění, případně zahladí i popálení. Olejů je několik. Kromě výše zmíněných se po opalování hodí určitě i baobabový olej a malinový olej. V naší nabídce však najdete také další přírodní oleje, které se jistě vyplatí přibalit do dovolenkového balíčku.