Blog

Váš účes v létě trpí, pomůže přírodní kosmetika na vlasy

Slivkovy olej s hnedou etiketou a popismi aplikovany na blond vlasy

Léto je obdobím, kdy chceme mít vlasy krásné, oslnivé a pochlubit se jimi v běžném životě i na dovolené. Na druhé straně jsou vlasy během léta vystaveny vysokým teplotám, větru, slunečnímu záření, připadne soli v moři, nebo chemii v bazénu. Proto je vhodné vědět, jak se o ně během léta postarat.

I vlasy potřebují ochranu

Léto mnozí považují za nejkrásnější období roku, ale i při užívání si letních teplot není třeba zapomínat na ochranu. Pokožku si chráníme opalovacím krémem a oleji po opalování. Na oči používáme sluneční brýle a vlasy chráníme čepicí, což je však hlavně u dlouhých vlasech nedostatečná ochrana. Slunce dokáže narušit lipidovou ochranu a výsledkem je lámavost vlasů a třepení. Vlasy zůstávají suché bez lesku a ztrácejí barvu. Tomu můžete zabránit správnou ochranou vlasů a péčí o ně během letních dnů. Vhodným pomocníkem je přírodní kosmetika na vlasy. Známý je ricinový zábal na vlasy, nicméně je několik přírodních možností, jak pečovat o vlasy.

Švestkový olej

Tento čistě přírodní olej lisovaný za studena ze švestkových jader přináší prvotřídní ochranu vlasů během léta. Jeho výhodou je, že je jako stvořený olej na suché vlasy. Švestkový olej je proto ideální partner pro vaše vlasy po slunění. Vhodný je i při lámání vlasů a chrání je při žehlení, fénování i slunění. Kromě toho je skvělou volbou i na pokožku poškozenou sluncem. Určitě se vyplatí mít ho v letní výbavě.

Borákový olej

Nejlepších výsledků dosáhnete, pokud budete borákový olej během léta používat pravidelně, alespoň dvakrát denně. Vlasům dodá ztracený lesk a současně vyživuje pokožku hlavy. Tento olej je skvělou alternativou pro dlouhodobou péči i před tím, než se vypravíte například k moři. Vlasy se s ním připraví na zátěž, kterou kombinace vody a slunce pro ně představuje.

Moringový olej

Ideální péče po mytí vlasů. Moringový olej se používá jako silný vlasový kondicionér a je oblíbenou součástí vlasových zábalů. Vhodný je během celého roku, ale zejména v létě se určitě vyplatí mít ho v koupelně. Výhodou je, že velmi intenzivně posiluje vlasové kořínky a vyživuje slabé, poškozené vlasy. Dodává jim zdravý vzhled. Jeho aplikace je jednoduchá. Před umytím nanesete přiměřené množství přípravku na vlasy a uděláte si masáž. Potom už jen jemně smyjete. Okamžitý pozitivní efekt pocítíte při snadnějším rozčesávání.

moringový olej na vlasy

Šipkový olej

Šipkový olej se používá jako první pomoc a zachránce vašich vlasů v případě, že už je stihlo slunce poškodit. Šípkový olej velmi rychle regeneruje zničené vlasy a nejen u kořínků, ale i na konečcích. Přitom je velmi účinný i v boji proti lupům. Skvělým receptem, jak se postarat o vlasy, je noční zábal. Na umyté vlasy naneste rozmarýnovou vodu a přidejte pár kapek šípkového oleje. Vlasy zabalte do igelitové čepice a nechte působit alespoň 30 minut, nebo i celou noc. Potom stačí vlasy už jen smýt.

Makadamiový olej

Jeho unikátní vlastností je, že jako jeden z mála olejů je schopen proniknout do vnitřní struktury vlasů. Díky tomu přináší pro vlasy komplexní péči a regeneraci. Makadamiový olej je proto ideální olej na vlasy pro večerní kúru po slunění.

Přírodní kosmetika na vlasy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *