Blog

Blog

Využití sladkého mandlového oleje

Mandlový olej používali již lékaři ve starověké Číně, Egyptě a Indii pro ošetřování suché, drsné a podrážděné pokožky. Nazýval se také tajemstvím Kleopatry. Díky obsahu lipidů posiluje obrannou funkci pokožky, a proto má i dnes využití v přípravcích, které ošetřují pleť. Používat jej smíme i samostatný, nejen jej vyhledávat jako složku v kosmetice. Mandlový olej se získává lisováním mandlí za studena. Mnozí ho považují za jeden z nejcennějších přírodních oléjů na světě. Obsahuje totiž vitamíny A, E a F, minerály jako draslík, vápník, hořčík, fosfor, síru, kyselinu olejovou a palmitovou a další blahodárné látky, díky kterým má pozitivní účinky na náš organismus. A věděli jste, že mandle pocházejí z Číny, odkud se rozšířili do Egypta a Sýrie? Amen tak, až později se dostali do střední Evropy.

Poprvé jsem sladký mandlový olej vyzkoušela přibližně dva – tři roky dozadu. Fungoval skvěle na odmalování, ale pomáhal i mým suchým vlasům. Neuměla jsem si ho vynachválit a hned jsem se se svými postřehy chlubila spolužačkám. Mnohé ho neznali, a to je důvod, proč bych na něj opět ráda upozornila. Nejenže je jedním z nejcennějších přírodních olejů na světě, dokonce má ze všech přírodních olejů největší využití. Dnes ho už nepoužívám k odmalování, do vlasů si jej však po mytí dávám pravidelně. Mohlo by se zdát, že oleje jsou příliš mastné a vlasy zatíží. Také jsem byla toho názoru, ale jakmile vyzkoušíte, zjistíte, že tomu tak není. Mandlový olej mi přijde mnohem sušší než některé jiné oleje. Mohu si ho dokonce pomazat i na suchá místa na rukou a po několika minutách se krásně vsákne. Skoro jako krém na ruce.

Sladký mandlový olej

Kromě vlasů, suché pokožky rukou a celého těla, či na odmalování, můžeme sladký mandlový olej využívat také pro masáž , kdy dokonale prohřeje a správně zvolenými technikami uvolní svalstvo. Díky své kvalitě je nejpoužívanějším masážním olejem v aromaterapii (přidáním ) esenciálního oleje podle Vaší oblíbené vůni). Jeho lehká textura snadno proniká do hlubších vrstev svalů, zjemňuje a posiluje pokožku, uvolňuje ztuhlé svaly a omlazuje tělo. Také je vhodné používat ho v péči o pleť místo nebo nad sérum, aby mohl pleť zvláčnit, dodat jí pružnost, či napomáhat při boji s černými kruhy pod očima. Naší pleti uleví i tehdy, trpíme-li akné, dermatitidou, ekzémem, či jinými kožními onemocněními v oblasti obličeje. Používám ho i po depilaci horního rtu, pokud mi zůstane na pokožce vosk (to se stává pravidelně). Nabavlněný tampon nanesu několik kapek sladkého mandlového oleje a odstraňuji vosk po depilování, čímž zároveň ošetřuji pokožku. Doporučuji k těmto účelům používat znovu použitelné a umyvatelné bavlněné omyvatelné bavlněné tampony, které narozdíl od vatových nezanechávají na pokožce vatu, nedráždí a nejsou bělené chlórem.

Největší oblibě se sladký mandlový olej těší právě v zimních měsících. Není divu. Právě tehdy je nejvíce využíván na suchou a citlivou či popraskanou pokožku. Můžeme ho používat také jako zábal na vlasy zkoušené větrem a mrazem, budete se moci těšit vyživeným a lesklým vlasům. Masku je samozřejmě z vlasů třeba umýt šamponem, aby nezůstaly mastné. Pokud používáte i kondicionér, nic jím nezkazíte.

Sladký mandlový olej skladujeme na suchém a tmavém místě, čemuž dopomáhá i tmavý obal, který firma BellMedi pro všechny jejich přírodní oleje zvolila.

Vyzkoušeli jste někdy mandlový olej? ?

Pro BellMedi napsala

[/vc_column ]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Košík