Blog

Blog

PŘÍRODNÍ OVOCNÉ OLEJE NA TĚLO

PŘÍRODNÍ OVOCNÉ OLEJE NA TĚLO

Správným výběrem kvalitního přírodního oleje na tělo si můžeme nejen zpomalit stárnutí pokožky a přírodním způsobem redukovat vrásky, ale stejně dobře nám umí pomoci při léčbě ekzému, zda psoriázy. Na trhu je celá řada různých kosmetických olejů, ale co je třeba si všímat je hlavně to, jakým způsobem az čeho byly získány a zpracovány. Obezřetní bychom měli být zejména u olejů, které jsou rafinované, minerální či neznámého původu. Chceme-li sáhnout po skutečné kvalitě, doporučuji oleje za studena lisované a panenské. Za studena lisované oleje se získávají výlučně mechanickým lisováním při teplotě Max. 37°C, rychle se do pokožky vstřebávají, nezanechávají pocit mastnoty, slouží jako ideální nosiče éterických</strong > olejů při aromaterapii, jsou bioaktivní a svým složením se nejvíce podobají tukům lidského těla. Panenské přírodní oleje jsou zdraví a pokožce prospěšné, pravidelným používáním se nám pokožka</ strong> odmění pružností, elasticitou a zdravím. Za studena lisované a panenské oleje používám výhradně od BellMedi, kde jsem zvyklá na kvalitu nerafinovaných jednodruhových olejů.

Malinový olej

Organický panenský malinový olej představuje všestranný kosmetický produkt čistě přírodního původu. Díky původu z ekologického hospodářství si organický olej uchovává významné množství přirozeně obsažených látek ve formě živin a vitamínů, které prospívají jak pleti, tak i pokožce celého těla. Jeho využití je skutečně univerzální, poslouží jako náhrada za tělový nebo pleťový krém, který také výborně doplňuje při aplikaci obou výrobků. Také ošetří vlasovou pokožku, na kterou může být aplikován ve formě zábalu, postará se o zdravé, krásné a lesklé vlasy. V kombinaci s kosmetickým jílem vykouzlí blahodárnou masku na pleť, ale i vlasy. Ovšem pozor, nedoporučuji používat, zda vyrábět si masku z kosmetického jílu, pokud máte podrážděnou či citlivou pokožku. Hrozí zarudnutí a podráždění.

Malínový olej je olej velmi lehké konzistence s výbornou vstřebatelností a mírně ovocně-kořeněnou vůní, který dokáže účinně chránit pokožku po celý den. Obsahuje až 83% nenasycených mastných kyselin, je bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, na vitamin E a také na karotenoidy. Chrání pokožku před škodlivým UV zářením as ním souvisejícím poškozováním buněk, zabraňuje předčasnému stárnutí, regeneruje a zlepšuje její strukturu. Obnovuje tón pokožky a navrací jas. Olej vyniká svými antioxidačními a protizánětlivými vlastnostmi. Přináší úlevu citlivé a zarudlé pokožce, pomáhá při léčbě ekzémů, jizev po vyrážkách, lupínky a jiných kožních onemocněních. Považuje se za elixír mládí pro zralou pleť s výskytem vrásek. Malinový olej představuje čistě přírodní ochranu před UV zářením. Vhodné je kombinovat ho s melounovým olejem v případě mastné pokožky. Neucpává póry ani nezhoršuje stav pleti.

Použití: Přiměřené množství oleje můžete nanést prsty na čelo, tváře či bradu. Ošetřit můžete také krk, dekolt, či pokožku celého těla. Jemně krouživými resp. klepavými pohyby vmasírujte do pokožky a nechte vstřebat.

Složení: 100 % Rubus Idaeus Seed Oil

malinovy olej

Melonový olej

„Ten, kdo jedl červený meloun už ví, co jedí andělé“ – napsal Mark Twain. A měl pravdu. Každý rok mnozí z nás čekají netrpělivě na léto, aby se mohli do této chutné, šťavnaté a zdravé dobroty zakousnout. Málokdo však ví, že olej vylisovaný ze semen melounu má fantastické účinky. Melounový olej se získává lisováním ze semen vodního melounu. Je obzvláště běžný v západní Africe, kde se také nazývá ootanga olej nebo kalahari olej. Vodní melouny se pěstovaly pravděpodobně téměř před 5000 lety v africké poušti Kalahari a botanici zjistili, že jejich divocí předkové stále rostou. Tradičně se semena extrahují z pouzdra semen a suší se na slunci. Po vysušení se semena zmáčknou, aby se získal olej ořechové vůně a světle žluté barvy.

Melonový olej pomáhá udržovat pokožku, ale i vlasy zdravé. Doporučuji ho i pro mastnou či smíšenou pleť. Mastného filmu se bát nemusíte, melonový olej se řadí mezi < strong>suché oleje, které se rychle vstřebávají. Aplikací melounového oleje na zanícené oblasti, jako je psoriáza, růženka, ekzém nebo akné, můžete rychle snížit podráždění a léčit základní infekci, která způsobuje zánět. Navíc je vynikajícím nosným olejem, který je schopen dodat další aktivní složky a živiny do hlubších vrstev pokožky. Jak jsem zmiňovala, je skvělým pomocníkem i pro vlasy. Dělá zázraky zejména u těch, kteří trpí vypadáváním vlasů. Silná antioxidační aktivita oleje snižuje oxidační stres v pokožce hlavy, který je spojen s vypadáváním vlasů.

Použití: Jako u malinového oleje. Přiměřené množství oleje můžete nanést prsty na čelo, tváře či bradu. Ošetřit můžete také krk, dekolt, či pokožku celého těla. Jemně krouživými resp. klepavými pohyby vmasírujte do pokožky a nechte vstřebat.

Složení: 100 % Citrullus lanatus Seed Oil

Melonový olej

Používáte i vy na tělo ovocné oleje? Pokud ano, které jsou vaše oblíbené? ?

Pro BellMedi napsala

[ /vc_column]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Košík