Blog

Znáte ricinový olej? Seznamte se s jeho převratnými účinky!

Bellmedi ricinovy olej a blond vlasy

Vaše krása, husté vlasy i zdraví pleti jsou na dosah. Ricinový olej s vysokým obsahem vitamínu E podporuje růst vlasů, řas a obočí, a perfektně hydratuje pleť i pokožku celého těla. Jeho účinky však ocení i lidé s bolestmi kloubů. Seznamte se s ricinovým olejem.

V daleké Indii roste stromek, jehož plody připomínají malé fazolky. Jeho členité listy neposkytují mnoho stínu – úkrytu pro horkým sluncem, ale jeho pravá síla se skrývá právě v jeho plodech. a jejich oleji. Ricin obyčejný je zdroj zázračného ricinového oleje , který pomůže i vaší kráse.

Ve spojitosti s ženskou krásou jste již určitě slyšeli o kokosovém oleji, </span >arganovém oleji či jiných hydratačních olejích přírodního původu, ale ricinový olej ještě stále čeká na svou chvíli , aby vás přesvědčil o svých fascinujících účincích na růst vlasů, pleť i pokožku celého těla. Ta chvíle přichází právě teď.

Co je ricinový olej a jaké je jeho složení?

Ricinový olej je původem z Indie. Z fazolek stromku Ricín obecný se získává olej, který je lisován za studena a výsledkem je 100% jednodruhový nerafinovaný extra panenský olej. Ve srovnání s jinými přírodními oleji má větší hustotu, je bezbarvý (popřípadě nažloutlý nádech) a je bez vůně či chuti.

Síla přírody opět zaúřadovala, čemuž nasvědčuje i jedinečné složení ricinového oleje. Obsahuje velké množství vitamínu E, mimořádně vysoký podíl vzácné kyseliny ricinolejové, která tvoří až 95 % z nenasycených mastných kyselin v ricinovém oleji. Právě díky ní má ricinový olej hydrofilní vlastnosti a je perfektní pro hydrataci vysušené pleti. Složení doplňuje kyselina olejová a kyselina linolová.

 Bellmedi ricinovy olej na rukách

Krásné vlasy, dlouhé řasy, zdravé obočí – ricinový olej na vlasy dělá zázraky

Sníte o krásných, dlouhých vlasů nebo vás trápí jejich nadměrné vypadávání? Povzbuďte je pořádnou dávkou vitamínu E a přírodní hydratací. Ricinový olej udělá s řídkými a slabými vlasy zázraky. Ricinový olej na vlasy působí na vlasové folikuly, prokrvuje je a zásobuje vitamíny a živinami – tak stimuluje růst nových vlasů. Ricinový olej dokonce zpomaluje šedivění vlasů. Svými hydratačními účinky působí i na lupy. Stejně tak působí is problémem řídkého obočí či řas. Obočí i řasy budou při pravidelném používání hustší a déle. Vyzkoušejte ricinový olej na řasy! Jak ricinový olej na vlasy používat? Jednoduše! Kapku oleje naneste ke kořínkům vlasů a jemně vmasírujte.

TIP na zábal na vlasy z ricinového oleje: Připravte si léčivý zábal na vlasy z ricinového oleje. Ricinový olej (3 polévkové lžíce) smíchejte s kokosovým olejem (2 polévkové lžíce) a zahřejte ve vodní lázni. Olejovou směs prsty naneste ke kořínkům vlasů a jemně vmasírujte. Vlasy zabalte do koupací čepice a do ručníku. Nechte působit 30 minut až 2 hodiny.

Ricinový olej pro pokožku a pleť

Pro své jedinečné hydratační účinky je ricinový olej perfektní pro suchou pleť a pokožku. Ricinový olej se rychle vstřebává, pomáhá při problémech s akné a také vyhlazuje vrásky – vitamín E vrásky efektivně redukuje a působí proti jejich vzniku. Působí také na barevné nerovnosti na pokožce, jizvičky či strie – posiluje obranyschopnost pokožky a zmírňuje problémy s pigmentací. Jak ricinový olej používat? Olej prsty jemně vmasírujte do pokožky a nechte působit, stejně jej aplikujte i na suchá místa na loktech, kolenou nebo kotnících.

< span style=“font-weight: 400;“>Ricinový olej má také výborné dezinfekční účinky na různá poranění kůže a škrábance. Své účinky dokázal i při různých zánětech kůže – odstraňuje nepříjemné svědění či pálení pokožky. Pokud jste se spálili na slunci, potřete si postižená místa ricinovým olejem – podrážděnou pokožku zklidní a vám se leví. Ricinový olej má protivirové i antibakteriální účinky.

Vyzkoušejte ricinový olej na bradavice, mykózu

Trápí vás < /span>bradavice nebo mykóza nohou? Ricinový olej je malým zázrakem – pravidelně si bradavice či výrůstky potírejte ricinovým olejem. Pro odstranění problémů s mykózou nohou se doporučuje pravidelně si máčet nohy v ricinovém oleji. Vhodné je také do oleje namočit ponožky a obuté je mít na nohou po celou noc.

Trápí vás bolesti? Vyzkoušejte ricinový olej při terapii

Ricinový olej vám pomůže i při < b>artritidě, osteoporóze, revmatu, dně či jiných bolestech kloubů. Olej zahřejte ve vodní lázni, namočte do něj ručník a přiložte na bolavé místo. Vyzkoušejte masáž ztuhlého svalstva ricinovým olejem. Balení obsahuje praktickou a hygienickou pumpičku pro snadnou aplikaci.

Objevte úžasné účinky ricinového oleje a seznamte se s jeho všestranným využitím. Ricinový olej se postará o krásu vašich vlasů, řas, obočí, pleti i pokožky a zbaví vás i bolestí kloubů a svalů. Svěřte péče o své tělo přírodě!

Bellmedi ricinovy olej v hnědé lahvičce s popisem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *