Blog

Mýdlové ořechy: Rychlý průvodce co jsou a jak se používají

Mydlove orechy v sklenenej miske na sedom pozadí

Objevte s námi novou možnost pro ekologické praní, které krásně vyčistí a navoní prádlo, přičemž je velmi šetrné k pokožce i životnímu prostředí. Pokud jste trpěli ekzémy nebo problémy s pokožkou při běžných pracích prostředcích, případně chcete dosáhnout maximálního eko praní, zkuste mýdlové ořechy. Jsou účinné, ověřené lety, pocházející ze země jógy.

Mýdlové ořechy a jejich historie

Mýdlové ořechy skutečně rostou na stromě. Jedná se o druh Sapindus mukorossi, který roste minimálně devět let, než začne přinášet plody. Následně je však možné sbírat plody šest měsíců z roku, takže poskytuje skutečně dostatek ořechů pro ekologické čištění.

Výhodou je, že tyto stromy rostou divoce v Indii a proto není potřeba kvůli nim vyměřovat les a sázet plantáže, jak se to děje například u palmového oleje. Využívání mýdlových ořechů je tedy skutečně bio a nemusíte se bát, že by se někde kvůli nim měnila země.

Proč jsou mýdlové ořechy lepší než prací prostředky?

Možná si položíte otázku, proč výrobci pracích prášků přišli s jejich různorodými inovacemi, pokud stačí využívat k dokonalému praní jen mýdlové ořechy? Pravda je taková, že prací prášky mohou mít stále své místo ve vaší koupelně.

Mýdlové ořechy se totiž osvědčily nejvíce při běžném praní barevného oblečení „na třicítce“ . Pokud však máte velmi znečištěné oblečení nebo bílé oblečení, které chcete vybělit, na to jsou ořechy krátké. Prádlo je třeba namočit, použít žlučové mýdlo nebo standardní prací prostředek. Avšak s použitím mýdlových ořechů při běžném praní snížíte spotřebu klasických čisticích prostředků a uvidíte, že k běžnému praní plně postačí.

Mydlové ořechy ve skleněné misce

Proč používat mýdlové ořechy?

Mýdlové ořechy můžete použít dva až třikrát při běžném praní. To ocení jak váš rodinný rozpočet, tak i citlivá pokožka. Protože k vyprání 4 – 5 kilogramů prádla stačí pouze 4 – 5 kousků ořechů, které můžete použít i podruhé. Vložíte je do textilního sáčku, vložte do pračky a spusťte praní.

Současně mýdlové ořechy na praní obsahují rostlinné saponáty, které však nedráždí citlivou pokožku a nezpůsobují ekzémy, jak se to může stávat při použití klasických pracích prostředků a aviváží. Mýdlovými ořechy proto můžete prát i dětské oblečení.

Přirozená vůně čistoty

Výhodou mýdlových ořechů je nejen čisté prádlo, ale také příjemná a jemná vůně čistoty. To si můžete představit i tak, že z prádla neproráží žádná drogerie. Prádlo získá jemnou vůni čistoty a proto se nemusíte bát používat ani váš osobní parfém či vůni, které by vůně z oblečení překážela.

Ořechy skutečně pění

Slupka mýdlových ořechů obsahuje přírodní saponiny, které při kontaktu s vodou začnou skutečně pěnit , jako byste přidali do pračky skutečný prací prášek. Vše je však na plně přírodním základě. Takže do odpadu nevypouštíte žádnou chemii. Mýdlové ořechy jsou tak ekologické, že po dvou až třech vypráních je nemusíte vyhazovat do smetí, ale položíte je na kompost, kde se biologicky rozloží a přemění na kvalitní substrát. I takto mohou fungovat přírodní produkty, které naleznete na eshopu Bellmedi.sk.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *