Blog

Co obsahuje přírodní repelent a jak jej používat?

Prirodny repelent Bellmedi sa aplikuje na pokozku

Nenechte si znepříjemnit léto, ani příjemnou podzimní turistiku, jejíž sezóna nás teprve čeká, nepříjemnými útoky komárů, či vybíráním klíšťat. Jako ochranu do přírody můžete zvolit spolehlivý přírodní repelent, přičemž neškodí pokožce ani dýchacím cestám.

Přírodní repelent nedráždí

Možná se vám už stalo, že jste si koupili repelent a domov z výletu jste se vrátili doštípání od komárů, v tom horším případě is přisátým klíštětem. Jednoduše nefungoval. Případně jste zvolili ochranu, která se ale ani nemohla kvůli svému složení aplikovat na pokožku. Byla totiž příliš toxická. Samotné nastříkání se repelentům vypadalo jako chemický útok. Repelent sice spolehlivý, ale zdraví člověka nepřispěl. Přírodní repelent je silný, účinný a zdraví vůbec neškodí. Dokonce ho může podpořit jaku lidí, tak iu psů.

Základem jsou esenciální oleje

Mouchy, komáry, klíšťata a ostatní hmyz vyhledávají svou kořist podle jistých specifik. Jedno však mají společné. Vnímají hlavně lidský pach. Komár vyhledává člověka díky vydechovanému vzduchu a tak se umí velmi rychle zorientovat, kde má štípnout. Klíště na svou oběť stříhne s nastrčenýma předníma nohama, kterými se zachytí. Receptory vnímá zejména amoniak, kyselinu močovou, mléčnou a oxid uhličitý.

Esenciální oleje, které však obsahuje přírodní repelent dokáží zmást receptory hmyzích parazitů. Díky tomu je například klíště zmatený a je vysoká pravděpodobnost, že vaše tělo pustí, pokud mu do nosu místo lákavé vůně krve udeří čistá levandule.

Přirodní repelent Bellmedi v cerné placené taske

Nekompromisní k parazitům

Přírodní repelent Bellmedi je šetrný k pokožce díky svému unikátnímu složení. Stačí pár kapek rozetřít na odhalené části pokožky. Dokonce jej lze použít i jako přírodní repelent proti klíšťatům pro děti, nebo jako repelent pro psy. Základem je voda, která v kombinaci s alkoholem vytváří směs, která na sebe ideálně naváže těkavé látky esenciálních olejů. Hlavními aromatickými složkami jsou jablečný ocet, růžová voda, plus esenciální oleje levandule, čajovníku, máty, citronové travy, cedrového dřeva a eukalyptu. Jedinečný poměr látek je namíchán pro funkční ochranu člověka i domácího zvířete.

Jemný k pokožce i životu

Přírodní repelent je naprosto bezpečný a nemusíte se bát, že vyvolá nepříznivé reakce pokožky. K té je velmi jemný a šetrný. Dokonce se nemusíte bát aplikace ani během slunečných dnů. Esenciální oleje jsou darem přírody, díky kterým dokážeme pomáhat našemu tělu, příjemně vonět a přitom oklamat receptory parazitů.

Ani na nich esenciální olej přitom nemá zhoubný charakter a repelent je nezabije. Jen jim jednoduše dá dostatečně na známost, že pro ně nejste vhodná kořist. Příroda má jednoduše na všechno řešení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *