Blog

Jakou sílu v sobě skrývají květinové vody?

Tri kvetove vody Bellmedi

Květové vody se vyznačují svou jemností, ale zároveň nesmírnou silou. Jsou získávány citlivou metodou z květin a tak se v nich uchovává to nejlepší ze samotného květu, také jsou známé svými širokými možnostmi využití. Je možné je použít v kosmetice, aromaterapii, při zmírnění zdravotních problémů. Jednoduše své místo najdou v každé domácnosti.

Jak vzniká květinová voda?

Květová voda, neboli bio hydrolát, je 100% květinová voda, která vzniká jako vedlejší produkt při výrobě éterického oleje parovodní destilací. Voda má na rozdíl od oleje rozdílnou hustotu a tak po destilaci zůstávají tyto dva produkty od sebe odděleny. Esenciální olej je velmi silný koncentrát, který ve své čisté formě často, na rozdíl od květinové vody , nelze aplikovat přímo na pokožku.

Květové vody jsou však plné energie a zcela bez kontraindikací, obsahují prakticky téměř stejné aromatické složky jako oleje, ale v mnohem jemnější formě. Správným výběrem můžete dlouhodobě pomoci od problémů starším osobám, nemocným, dětem, ale neublíží ani citlivé a jemné pokožce.

Růžová voda je nejoblíbenější a je k tomu důvod

Mezi favority květinových vod můžeme najít nejznámější růžovou vodu. Růžová voda má účinky, které potěší prakticky každou ženu. Lze ji použít jako odličovač i přírodní vyhlazovač vrásek. Osvěžuje i čistístárnoucí pleť. Růžová, jakož i jiné květinové vody se však dá použít také jako tonikum na pleť,</ span> i jako základ pro nanášení koncentrovanějších olejů. Díky tomu vytvoříte emulzi, která má výrazně urychlující účinek látek na pleť.

< span style=“font-weight: 400;“>Růžová voda je na pleť, na celé tělo i na vlasy. Záleží na vás, kde její výhody využijete vy. Je to jako multivitamin se širokým spektrem pozitivních účinků a možností využití.

Ruzová voda Bellmedi

Levandulová voda

Levandulový hydrolát zklidňuje pleť i psychiku. Můžete jej tedy využít i pro provonění prostoru, ale i pro ošetření pleti například po peelingu nebo holení. Je nanejvýš uklidňující a pokud si na její aplikaci zvyknete před spaním, tak vám zlepší i spánek. Levandulová voda na akné podporuje i celkovou regeneraci pleti.

Na vyčištění pleti, její osvěžení a oživení účinkuje také heřmánková voda, která však navíc přináší dobré zprávy i pro ženy s intimními problémy. Je skvělou volbou i při opakujících se hemoroidech, zmírňuje svědění, otoky i zánět.

Harmancekova voda Bellmedi

Čím jsou květinové vody tak účinné?

Květy pro BIO oleje a BIO květinové vody se sbírají přesně v době, kdy jsou v nich účinné látky na vrcholu. Všechno se tak dostane z rostlin přímo do olejů a vody. Voda se stává nasyceným roztokem účinných látek. Už si více nemusíte dělat odvary, případně čaje, které následně aplikujete na pokožku. Květové vody plnohodnotně nahradí tyto receptury, jsou praktické, voňavé a účinné. Stačí si je vyzkoušet na vlastní kůži. Doslovně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *