Blog

100% přírodní oleje: Víte, jak se získávají tyto dary z přírody?

Zeleny list s kvapkou oleja

Přírodní oleje mají svou moc, sílu i cenu a jejich účinky jsou známy stovky let. Přírodní oleje jsou založeny na lisování rostlin, ve kterých zůstávají obsaženy ty nejcennější a nejúčinnější látky. Získávají se speciální technologií, která uchovává účinné látky v koncentrované podobě.

Jak vznikají přírodní oleje

Získávání přírodních olejů je prastará technika. Tajemstvím jejich získávání je manuální lisování. Na této poctivé tradici se nic nezměnilo, protože nabízí možnost, jak získat to nejcennější z rostlin při zachování účinnostijednotlivých složek. Protože olej je dokáže velmi dobře konzervovat. Nejsou to však jen aroma oleje, které pěkně voní. Jsou plnohodnotnou přírodní kosmetikou na vlasy, ale také celé tělo.

To nejúčinnější z rostlin

Rostliny a celá přírodní říše nám dávají mnoho možností, jak využívat jejich příznivých účinků. Mnoho rostlin můžeme používat na různé obklady, přímo je konzumovat, nebo si z nich udělat nálev či čaj. Každá forma dokáže získat účinné látky, avšak lisování je nejlepší formou, která zajistí, že z rostlinky dostanete skutečně maximálně účinné složky. A v nejsilnější koncentraci.

Například pro získání jednoho litru opunciového oleje se využije až 1000 kilogramů plodů opuncie. U růžového oleje se například z 50 kilogramů čerstvých lupenů vyrobí jen 7,5 mililitru oleje. V oleji se tedy snoubí účinnost a vysoká koncentrace látek z velkého objemu rostlin a olej tyto složky přirozeně chrání.< /p>

Proč lisování za studena?

Představuje metodu, při které se zachovává nejvyšší účinnost látek, ačkoli klesá výtěžnost. Nedochází ani ke snižování koncentrace a účinnosti, jako je tomu například při napařování. Zároveň olej představuje možnost, jak využít účinku látek, které byste v takové intenzitě při běžné konzumaci nemohli dosáhnout. Přírodní olej je tedy čistá koncentrace toho, co se v jednotlivých rostlinkách nachází.

Borakovy, buriti olej s kapkami olejů

Olej je přirozený i pro tělo

Díky tomu, že se oleje získávají výlučně mechanicky, nejsou nijak upravovány a rafinovány, tak jsou pro tělo velmi vhodné a snadno přijatelné. Představují čisté přírodní složky, díky nimž se dokážou účinné látky přímo vstřebávat ať už do pokožky nebo do vlasů. Vzniká proto ideální přírodní kosmetika na obličej i vlasy. Skvělé na podporu zdraví celého těla, vlasů a pokožky jsou oleje jako ricinový olej, vitamín E olej, který je také silný antioxidant, arganový olej, nebo oblíbený mandlový olej.

Přírodní oleje milují i celebrity

Možná jste se i vy někdy zamysleli nad tajemstvím krásy celebrit. Ne vždy je v tom jen plastická chirurgie a luxusní a drahé přípravky z kosmetického průmyslu. Ano, i celebrity hojně holdují přírodním olejům. Hlavně pro jejich sílu, účinnost a proto, že se jedná o čistě přírodní kosmetiku.

Přírodním olejům věří například i Gwyneth Paltrow která má nejraději esenciální olej Melaleuca, tedy známý tea tree olej. Alicia Keys často používá muškátový olej a Kate Middleton se stará o své vlasy pravidelným ošetřením pomocí Ylang Ylang oleje. O Jennifer Aniston je známo, že je zamilovaná do růžového oleje. Síla přírody je skutečně potvrzena i celebritní vizáží.

 Avokadovy, borakový, moringový olej Bellmedi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *