Blog

Přírodní hydratace pleti s našimi novinkami

Základem krásného a svěžího obličeje je právě přírodní hydratace pleti. Vše, co vaše pleť potřebuje naleznete v přírodě, a tedy iv unikátní slovenské přírodní kosmetice Bellmedi, která je vyrobena výlučně z přírodních ingrediencí. 

Poradíme vám, jak přírodně hydratovat suchou pleť na tváři a představíme vám některé z našich novinek. Přečtěte si o správné přírodní hydrataci pleti!

Přírodní hydratace pleti – domácí péče o pleť

Správně hydratovaná pleť je pleť, která dostatečně zadržuje vodu a produkuje potřebné množství kožního mazu – nebo jinak řečeno, přirozených promašťovacích olejů. Stav naší pleti je výsledkem několika faktorů. Svou roli hrají geny, životní styl, prostředí, ve kterém žijeme a také péče, kterou pokožce na tváři věnujeme. 

Hydratace pleti přírodními oleji patří mezi základní kroky domácí péče o pleť. Přírodní oleje dodávají pleti potřebné vitamíny, živiny, minerály a antioxidanty a udržují ji svěží, hebkou a pružnou. Zároveň oddalují stárnutí a zpomalují tvorbu vrásek, výrazně pomáhají zejména suché pleti na tváři. Kondici vaší pleti podpoříte i dostatečným pitím čisté vody, pravidelnou jemnou masáží, správným odlíčením a čištěním pleti i pravidelným peelingem. 

Náš tip: Vyzkoušejte novinku přírodní kosmetiky Bellmedi piniový olej. Piniový olej vyniká svými omlazujícími účinky a je vhodný zejména pro péči o jemnou a citlivou pokožku, či dětskou pokožku. Pomáhá odstranit suché šupinky, zpomaluje tvorbu vrásekunavenou pleť rozjasňuje a osvěžuje. 

Znáte svůj pleťový typ?

Vynikáme svojí jedinečností a rovněž je na tom i naše pleť. Každý z nás má specifický pleťový typ. Pro dokonalou přírodní hydrataci pleti musíte nejprve svůj typ správně zadefinovat. Jaké základní typy pleti známe?

  • Suchá pleť. Suchou pleť na tváři způsobuje snížená tvorba přirozeného mazu. To způsobuje, že pleť je jemně drsná, vyskytují se mikroskopické až malé šupinky, je citlivá, rychleji se na ní tvoří vrásky a působí napnutým dojmem. Suchá pleť v obličeji vyžaduje častější použití hydratačních přírodních olejů, pravidelné čištění i jemnou masáž, která podpoří prokrvení i tvorbu mazu. Vhodné je na suchou pleť na obličeji použít i uklidňující přírodní prostředky ke zklidnění. Náš tip: Vyzkoušejte naši novinku ze sortimentu květinových vod – vetiverová voda, která je ideální pro suchou pokožku, akné a zralou pleťVetiverová voda suchou pleť na obličeji osvěžuje, chladí a také provoní.
  • Normální pleť. Normální pleť je charakteristická svojí pružností, jemností a hladkostí, nemastí se a není vysušená. I když na první pohled tento typ pleti vypadá, že nepotřebuje zvýšenou péči, pravidelná přírodní hydratace pleti je nezbytná. 
  • Mastná pleť. Mastná pleť je pleť se zvýšenou či nadměrnou produkcí kožního mazu. Tento typ pleti má sklon k tvorbě akné, vyskytují se ucpané póry, je lesklá a nadměrně se potí. Vrásky se tvoří až v pozdějším věku. Mastnou pleť je třeba pravidelně čistit a nejvhodnější jsou tzv. mastné pleti. suché přírodní hydratační oleje, které se rychle vstřebávají a nezanechávají na pokožce mastný film. 
  • Smíšená pleť. Tento typ pleti má několik zón – suché a mastné zóny. Mastné části pleti jsou obvykle v okolí čela, nosu a brady a ostatní části pleti jsou svým charakterem blíže k suché pleti na obličeji. Smíšenou pleť je třeba pečlivě hydratovat a věnovat zvýšenou péči nárokům jednotlivých partií. 

Důležité: i normální a mastná pleť vyžaduje pravidelnou přírodní hydrataci. Přírodní hydratace pomůže udržet vaši pleť ve své kondici, oddálí stárnutí, zpomalí tvorbu vrásek a přes přírodní oleje dodá pleti všechny potřebné vitamíny.

Nové přírodní produkty Bellmedi určené pro přírodní hydrataci pleti

Příroda je mocná čarodějka a svou krásou ohromuje po celém světě. Rovněž vám pomůže is krásou vaší pleti, přirozenou hydratací, svěžestí a jemností. Vyzkoušejte některé z našich přírodních novinek pro péči o (nejen) suchou pokožku na obličeji. 

Vanilkový olej na tělo. Zázrak se sladkou vůní podmanivé vanilky. Vanilkový olej na tělo hloubkově hydratuje nejen suchou pleť na obličeji, ale také pokožku celého těla, rukou či nehtů. Snadno se v střebává, pokožku zklidňuje a je také vhodný pro jemnou masáž či péči o dětskou pokožku. 

Brusinkový olej. Brusinkový olej nejenže pomáhá při extrémně suché pleti na obličejipsoriáze či ekzémech, ale zároveň působí jako přírodní lifting a zpomaluje tvorbu vrásek. Je vhodný na problematickou, citlivou a podrážděnou pleť, zklidňuje svědění a je vhodný i na vlasové kúry. 

Chia olej. Je ideální formou přírodní hydratace pleti.

Meduňková vodaMeduňková voda pleť přírodně hydratuje, podporuje tvorbu kožního mazu a zároveň čistí. Je možné ji používat jako čistící tonikum či při vlasových kúrách. Má uklidňující účinek, a proto si svou uplatnění najde i jako voda po holení či depilaci.

Následujte naše tipy na přírodní hydrataci pleti a zařaďte naše přírodní novinky Bellmedi do své každodenní skincare.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *