Uncategorized

Rozmarýnová voda: Jak ji používat k aromaterapii?

Znáte aromaterapii? Jedná se o oblíbenou metodu alternativní medicíny, která využívá silné vonné esence bylin, květů k podpoře celkového zdraví a pohody. Dnes se blíže podíváme na rozmarýnovou vodu, která je známá svými silnými vlastnostmi a léčivými účinky. Jak přesně ji ale můžete v aromaterapii použít?

Rozmarýnová voda – účinky 

Než vás seznámíme s využitím rozmarýnové vody v aromaterapii, podívejme se blíže na účinky rozmarýnové esence. Má antimikrobiální, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Rozmarýn můžete použít ve formě vody nebo oleje následovně: 

  1. Péče o pleť: antioxidanty a protizánětlivé složky pomáhají zmírnit podráždění a zarudnutí pokožky. Dokážou také regulovat tvorbu kožního mazu, což ocení lidé s akné nebo kožními problémy. 
  2. Podpora zdravých vlasů a vlasové pokožky: rozmarýnová voda stimuluje průtok krve do vlasové pokožky, což podporuje růst vlasů. Má také antiseptické vlastnosti, které mohou pomoci při léčbě lupů a dalších problémů s pokožkou hlavy. 
  3. Osvěžení a relaxace: Rozmarýnová voda se používá v aromaterapii ke zklidnění a relaxaci. 
  4. Podpora trávení: Běžně se používá také při problémech s trávením. Rozmarýn se tradičně používá na podporu trávení a jeho antioxidační vlastnosti mohou být prospěšné pro celkové zdraví střev.

Užitečný tip: Rozmarýnová vlasová voda je v současné době velmi oblíbená. Stačí ji pravidelně nastříkat ke kořínkům vlasů a důkladně vmasírovat do pokožky hlavy. Tento přírodní způsob může snížit vypadávání vlasů, lupy a prokrvit vlasové folikuly, což stimuluje růst vlasů.

 

Jak používat rozmarýnovou vodu v aromaterapii

Prvním způsobem je použití ve vonné lampě nebo aroma difuzéru. Stačí ji přidat do aromalampy místo klasické vody, rozprostře se po celé místnosti a pomůže vám v relaxaci. 

Tento způsob je vhodný pro ty, pro které jsou esenciální oleje příliš silné. Rozmarýnová voda je jemná, příjemně voní, ale pokud máte chuť, můžete do difuzéru přidat také asi 3-5 kapek rozmarýnové esence. Aromaterapie pomocí rozmarýnu zlepšuje soustředění a zvedá náladu. 

Rozmarýnovou vodu můžete použít také ve formě spreje. Kdykoli budete mít chuť, nastříkejte ji do svého pokoje, kanceláře nebo jakéhokoli jiného prostoru, kde chcete navodit relaxační a povznášející atmosféru.

Pokud rádi relaxujete ve vaně, přidejte do koupele několik kapek rozmarýnové vody nebo oleje. Má to blahodárné účinky nejen na vaši mysl, ale také na vaše tělo. Kromě toho jej můžete použít na pokožku pod podkladový krém nebo před nanesením tělového oleje. Rozmarýnová voda je na sebe naváže a pomůže při jejich vstřebávání do pokožky. 

Hledáte kvalitní rozmarýnovou vodu? V naší nabídce ji najdete ve třech velikostech – 150 ml, 300 ml a 450 ml. Nakupovat můžete zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *