Uncategorized

Péče o vlasy na podzim: Váš podzimní rituál krásy

Podzim je ročním obdobím, během kterého si naše vlasy vytrpí opravdu hodně. Této změně je důležité přizpůsobit i péči o vlasy a věnovat jim zvláštní pozornost. V tomto článku se dozvíte, na co byste se měli zaměřit, aby vaše vlasy zůstaly zdravé a krásné i během podzimu.

Suchý vzduch, teplotní změny, vítr, déšť či nebodaj mrazy a sníh. Všechny tyto podmínky nepříznivě ovlivňují zdraví vašich vlasů. Pokud péči zanedbáte, na jaře si to budete vyčítat. Štěstí však přeje připraveným.

Jak zlepšit stav vlasů i přes podzim: Strava, ale také přípravky

Možností je, naštěstí, docela dost. Od každodenních malých činností přes to, co si vkládáte do úst až po různé přírodní oleje na vlasy či přírodní masky na vlasy nebo zábaly . Podívejte se na naše doporučení.

1. Vyvážená strava

Vaše strava hraje klíčovou roli při udržování zdravých vlasů , a to během celého roku. Podzimní období je ideálním časem pro zahájení konzumace potravin bohatých na vitamíny a minerály , které posílí vaše vlasy . Zahrňte do svého jídelníčku potraviny obsahující biotin, vitamín A, vitamín C a železo. Tyto živiny podporují růst vlasů a zlepšují jejich celkovou kondici.

Co tedy konkrétně zařadit do jídelníčku? Doporučujeme lososa se spoustou omega-3 mastných kyselin, chutné vlašské ořechy či vajíčka. Ze zeleniny a ovoce bychom pak vybrali špenát, červenou papriku, avokádo, mrkev a borůvky. Skvělou volbou budou také batáty, čočka, kvalitní řecký jogurt nebo tofu. V případě, že se vám tyto potraviny nedaří konzumovat v dostatečném množství, sáhněte po doplňcích výživy. 

2. Ochrana před teplem a chladem

Podzimní počasí bývá nepředvídatelné. To znamená, že vaše vlasy musí čelit teplým dnem a chladným večerem . Proto je důležité chránit své vlasy před škodlivými vlivy. Používejte kvalitní ochranné spreje před teplem, pokud často používáte žehličky nebo fén. Naopak, v chladných dnech noste čepice nebo šátek, které vás ochrání nejen před větrem a studeným vzduchem, ale také před deštěm a sněhem.

3. Beauty rituál

Kromě běžné péče o vlasy si můžete v podzimním období připravit svůj podzimní rituál krásy . Použijte zábaly, masky a jiné speciální produkty, které poskytují hlubokou výživu vašim vlasům. Tady je pár možností pro vaši inspiraci:

  • zábal na vlasy z ricinového olejericinový olej na vlasy blahodárně působí na suché a poškozené vlasy a podporuje jejich růst . Doporučujeme jeho kombinaci s vajíčkem a medem. Pokud vás neoslovil právě tento „recept“ domácího zábalu, máme pro vás recepty na další domácí vlasové zábaly , které zaručeně vaše vlasy ocení.
  • rozmarýnová voda na vlasy – zlepší zdraví vašich vlasů, ale také pokožky hlavy a podpoří růst, a to díky stimulaci průtoku krve do této oblasti. Kromě toho, že podporuje růst vlasů, zpevňuje strukturu vlasu, vlasům dodává lesk, vitamíny, zpomaluje mazání a pomáhá při rozčesávání.

TIP: Věděli jste, že rozmarýnovou vodu můžete využít na tělo, vlasy i v aromaterapii

  • arganový olej na vlasy – zábal z arganového oleje vysoce hydratační účinky na pleť i vlasy. Pomůže při suchých, zamotaných vlasech s roztřepenými konečky, čímž je skvělým řešením i na podzim. Použití arganového oleje by tak mělo být v tomto období samozřejmostí.
  • přírodní maska ​​na vlasy – připravte si masku na vlasy za použití přírodních olejů na vlasy a dopřejte jim to, co si zaslouží.

4. Hydratace

Na podzim je vzduch často suchý, což může způsobit dehydrataci vlasů. Proto byste měli věnovat zvláštní pozornost hydrataci vlasů . Použití bio olejů a vlasových vod může pomoci udržovat správnou hladinu vlhkosti ve vašich vlasech. Například takový konopný olej udrží vaše vlasy nejen krásné ale i hydratované . Tyto přírodní produkty také přidávají vlasům lesk a hebkost, díky čemuž budou nejen chráněny, ale také krásné.

5. Pravidelný střih

I když se vám to možná nebude líbit, pravidelný střih vlasů je klíčem k zachování jejich zdraví. Odstraněním rozdvojených konečků a vlasů, které jsou poškozené, dosáhnete zdravého vzhledu vlasů. Stříhání vlasů každých 6 až 8 týdnů vám pomůže udržovat jejich tvar, vitalitu a zdraví.

Dodržování těchto rad vám pomůže udržet si kvalitní, zdravé a krásné vlasy i přes podzim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *