Blog

Skincare rutina: Co to je a jak ji sestavit z přírodní kosmetiky

Náš den je plný stereotypů a rutin, které si možná ani neuvědomujeme. Opakují přibližně ve stejnou dobu, některé pravidelně a některé výjimečně. Vstát, navštívit koupelnu, vyčistit si zuby, ustlat postel, uvařit si kávu… Mezi ranní, denní i večerní pravidelné činnosti bychom měli zařadit i péči o pleť – tzv. kávu. skincare rutinu. 

Vyhraďte si pár minut každé ráno a večer k péči o vaši pleť. Pravidelná hydratace, čištění, masáž i jemný dotek české přírodní kosmetiky Bellmedi bohaté na vitamíny a účinné látky. Inspirujte se naším článkem, jako by měla vypadat skincare rutina s přírodními produkty.

Každodenní péče o pleť: skincare rutina

Skincare rutina nebo péče o pleť je soubor každodenních úkonů a činností pro udržování vaší pleti ve fit kondici, zdraví, kráse a je zároveň prevencí tvorby akné, ekzémů či vrásek. Vytvořte si vlastní rituál péče o pleť na ráno i večer. Pokud se skincare rutinou teprve začínáte, zařaďte do svého denního rozvrhu základní procedury alespoň několikrát do týdne. 

Kdy začít se skincare rutinou? S první základní skincare rutinou bychom měli začít již v období puberty. Během dospívání se kvalita pleti vlivem hormonů mění, může se objevovat akné, zvýšená mastnota či suchá místa. Skincare rutina pomůže teenagerské pleti tyto změny snášet o něco lépe. Skincare rutina 20+ se soustředí na pravidelné čištění pleti a hydrataci, skincare rutina pro třicátníky již řadí první produkty na zpomalení tvorby vrásek a přírodní produkty s antiagingovým efektem a lidé nad 40 let ve skincare rutině hledají útěk od stresu. 

Skincare rutina i  přírodní produkty se liší také v závislosti na typu pleti. Pravidelná péče například o  mastnou pleť redukuje mastnotu a zmírňuje tvorbu akné, skincare rutina suché pleti pokožku hydratuje a zklidňuje. 

Skincare rutina s přírodními produkty

Pro pravidelnou skincare rutinu jsou ideální právě přírodní produkty z čistě přírodních ingrediencí. Přírodní oleje jsou z rostlin získávány speciální technologií a jsou lisovány za studena, díky čemuž se v nich zachovávají ty nejvzácnější a nejúčinnější látky. Přírodní produkty neobsahují žádné chemikálie, syntetické látky či barviva, nejsou upravovány ani rafinovány. 

Přírodní produkty slovenské přírodní kosmetiky Bellmedi jsou zdrojem vitamínů, antioxidantů, esenciálních olejů, proteinů a účinných aktivních látek. A přesně po takové bohaté náloži prahne každá pleť. Přírodní kosmetika je vhodná pro citlivou pleť a jemnou pleť, její dotek je jako dotek samotné Matky přírody. Jaké přírodní produkty zařadit do skincare rutiny?

  • Přírodní oleje s hydratačními vlastnostmi jsou nosným kamenem každé skincare rutiny. Přírodní oleje jsou složeny z čistě přírodních látek, rychle se vstřebávají do pokožky či vlasů a pleti i kořínkům vlasů dodávají potřebné vitamíny a účinné látky. Mají vysoké hydratační účinky a jsou vhodné pro všechny typy pleti. 
  • Přírodní květinové vody jsou vedlejším produktem výroby přírodních esenciálních olejů, rovněž však obsahují vitamíny, antioxidanty a cenné přírodní látky. Jsou jemnější než oleje, krásně voní a pleť osvěžují a rozjasňují. Vyberte si z nabídky květinových vod od Bellmedi.
  • Přírodní mýdla s hloubkovým čistícím účinkem jsou ideální, pokud bojujete s akné. Pravidelné čištění bio mýdlem s aktivními látkami vám pomůže zlepšit kvalitu vaší pokožky. Vyzkoušejte tekuté africké černé mýdlo vhodné pro problematickou a citlivou pleť.

Vyzkoušejte základní skincare rutinu podle Bellmedi

Péče o pleť nemusí být komplikovaná. Pro každodenní skincare rutinu vám stačí jen pár přírodních produktů a pár minut času. Začněte základní skincare rutinou na ráno i večer, která se skládá ze čtyř základních kroků. 

  • Odlíčení a čištění. Pleť na proceduru důkladně připravte. Přírodním olejem pleť vatovým tamponem vyčistěte a odličte. Vyčištěnou pleť změkčete domácím napařovačem nebo teplým jemným ručníčkem. Náš tip: K čištění pleti vyzkoušejte přírodní Aloe vera olej, který pleť hydratuje, osvěžuje a zklidňuje. Pro odlíčení je pro své čistící schopnosti ideální Ricinový přírodní olej. O benefitech čištění pleti přírodními oleji si můžete přečíst v článku o čištění pleti s přírodní kosmetikou.
  • Tonizace. Přírodní toner pomáhá vyrovnat PH pokožky, stahuje póry, zklidňuje a rozzařuje a pleti dodává další aktivní látky a vitamíny. Jako toner vyzkoušejte jemné květinové vody, o kterých máme i rozsáhlý článek. Doporučujeme vyzkoušet jako toner růžovou vodu nebo šalvějovou vodu.
  • Ochrana před UV zářením. Nezapomínejte na každodenní ochranu před sluníčkem a nebezpečným UV zářením. Sluneční paprsky při dopadu na pokožku urychlují proces stárnutí pleti a proto je třeba použít krém s faktorem minimálně 30 SPF. Pro ochranu si vybírejte kvalitní samostatné produkty s ochranným faktorem a vyhněte se přípravkům 2v1. 

Tip na závěr rutiny: 

Peeling (mechanické odstranění suchých částeček pleti) do skincare rutiny zařaďte alespoň jednou týdně. Připravte si jemný peeling z  kávových zrníček nebo hnědého cukru a pleť jemně vymasírujte. Peeling pokožku zjemní, prokrví a rozjasní. 

BONUS: Masáž pleti přírodním olejem. Přidejte do své skincare rutiny i masáž přírodním olejem s keramickým či kamenným válečkem. Na vyčištěnou a hydratovanou pleť naneste pár kapek přírodního oleje a promasírujte si válečkem celou pleť. Masáž prokrvuje a zpevňuje pokožku, přírodní kámen zároveň příjemně chladí a masáž očního okolí pomáhá odstranit tmavé kruhy či váčky pod očima. Vaše pleť se masáží rozzáří a krásně vytónuje. Pro pohodu těla i mysli vyzkoušejte levandulový masážní olej.

Věnujte svůj čas i energii pravidelné sikncare rutině. Pleť se vám odvděčí svěžestí, krásou i přirozenou hebkostí.

Aloe vera olej

Vyprodáno

449 1,499  s DPH

Ricinový olej

Skladem

499 1,349 

Růžová voda

Vyprodáno

249 649  s DPH

Šípkový olej

Vyprodáno

349 949  s DPH

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *