Blog

Péče o pleť v zimě. Zachraňte suchou a dehydrovanou pokožku přírodními oleji

Arganovy olej so srdieckom z dlani

Jaký vliv má chladné počasí na naši pleť a jak vypadá péče o pleť v zimě? Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydrovanou pokožku, jak správně pleť hydratovat, jaké přírodní oleje na pleť používat a proč se vyhnout peelingu? Přečtěte si našeho průvodce zdravé pleti v zimě a využijte sílu přírody jedinečné kosmetiky Bellmedi pro krásnou a hydratovanou pleť.

Kéž by se na zimu mohla naše pleť odstěhovat do zemí věčného slunce a příjemného klimatu. A my s ní. Chladné sychravé počasí, vítr, teploty pod bodem mrazu i náhlé změny prostředí dávají naší pleti pořádně zabrat. Víte, jaká by měla být péče o pleť v zimě? Pro určení správné péče o pleť je třeba určit typ vaší pokožky. Je suchá, mastná, smíšená nebo dehydrovaná?

Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydrovanou pletí?

Existuje několik druhů pleti. Známe normální, mastnou a suchou pokožku na obličeji, pleť však může být i smíšená. Speciálním typem je právě pleť, která je častokrát zaměňována za suchou, nicméně dehydrovanost může postihnout jakýkoli typ pleti. Víte, jaký je rozdíl mezi suchou a dehydrovanou pletí?

 • Suchá pleť. Suchou pokožku způsobuje nedostatečná tvorba mazu, což má za následek narušování ochranné bariéry pleti. Má nedostatek přirozených lipidů a nezadržuje v kůži vodu. Bývá napjatá, hrubší, šupinatá a má sklon k tvorbě vrásek.
 • Mastná pleť. Mastná pleť se vyznačuje nadměrnou produkcí mazu, je náchylnější na rozšířené póry a vznik akné
 • Smíšená pleť. Pokožka obličeje má i suché části (líce, brada, okolí rtů, okolí čela), i mastné oblasti (oblast T – čelo, nos a okolí nosu). Texturu pokožky je třeba správně definovat a každému místu věnovat potřebnou péči podle jejích vlastností.
 • Dehydrovaná pleť. I suchá i mastná pokožka může být dehydrovaná. Dehydrovanost je způsobena počasím, životním stylem i různými externími faktory – nedostatek přijímaných tekutin, horká voda, časté slunění, topení a pod. Dehydrovanou pleť poznáte podle kruhů pod očima, unaveným výrazem, akné a vráskami. Suchá pleť se od dehydrované liší citlivostí, šupinkami a přetrvávajícím stavem. Dehydrovaná pleť je často přechodným jevem. Baobabovy olej na dlani

Suchá pokožka v zimě. Jak pečovat o pokožku v mrazivém počasí?

Pokožce neprospívají náhlé změny teploty (z vytopeného interiéru do mrazivého exteriéru, zvýšená vlhkost, či naopak suché prostředí). Klesá produkce přirozených lipidů, což může vést k dalším kožním problém, obzvláště při suché pokožce. Naše pleť je v zimě vystavena minusovým teplotám a je třeba ji chránit hustším „filmem“. Suchá pokožka v zimě si však nedokáže sama vyprodukovat tolik kožního mazu, aby si zajistila přirozenou ochranu a proto ji třeba ji pravidelně hydratovat přírodními oleji či krémovat mastějšími krémy. Během zimy se však vyhněte peelingům. Peeling pokožku zbavuje mastnosti a mohl by ji ještě více vysušit. Pokud byste jí během zimy nevěnovali dostatečnou pozornost, pokožka by ještě více vysychala, praskala a byla citlivější na dotek. Hydratace pokožky je klíčová. Mastný typ pleti je v zimě náchylnější k akné. Pro zvýšenou produkci kožního mazu mají rozšířené póry tendenci se ucpávat a způsobovat záněty.

Jak zmírnit vliv mrazivého počasí na pleť?

Mimořádně důležitý je také pitný režim, zdravý životní styl, dostatek spánku či pravidelná péče o pleť ve formě jemného večerního čištění a odličování. V zimním období dávejte přednost lehčímu make-upu s vitamínovou výživou a vždy dbejte na podkladovou vrstvu. Nezapomínejte ani na UV záření a zvolte produkty s dostatečným ochranným faktorem. Co je však nejdůležitější, suchá pokožka v zimě vyžaduje v zimě zvýšenou hydrataci pokožky přírodními oleji s vysokým obsahem vitamínů A a E, které podporují regeneraci kožních buněk.

Hydratace pokožky přírodními oleji Bellmedi

Nejlepší způsob přirozené hydratace pokožky jsou přírodní oleje. Přírodní oleje Bellmedi se získávají lisováním rostlin za studena a v oleji se tak zachovávají všechny cenné vitamíny a látky. Při používání přírodních olejů se nemusíte obávat mastné nebo lesklé pokožky, /b>se rychle vstřebávají a pokožku vyživují vitamíny a minerály až do hloubky. Jaké přírodní oleje Bellmedi jsou vhodné pro péči o pleť v zimě?

Skupina Bellmedi olejů na pleť

 • Baobabový olej. Tento olej se vyznačuje vysokou koncentrací vitamínů A, D, E a F a je ideální pro suchý typ pleti. Zmírňuje příznaky suchého ekzému , psoriázy i zarudlé citlivé pokožky. Baobabový olej se velmi rychle se vstřebává a po jeho použití je pleť výrazně hladší a pružnější. Poskytuje dokonalou ochranu před mrazivým počasím. Pravidelným používáním také oddalujete vznik vrásek a pigmentových skvrn.

   width=

 • Arganový olej. Marocké zlato, na které nedají dopustit miliony žen po celém světě Arganový olej je považován za suchý olej, a tedy se rychle vstřebává a nezanechává pokožku mastnou. Krásně hydratuje pleť, zadržuje vodu v pokožce a tak zabraňuje jejímu stárnutí . Pleť hydratuje do hloubky a zpevňuje ji.
 • Kávový olej. Přírodní olej vhodný pro zanícené akné i vyrážky. Kávový olej hydratuje, ošetřuje problematickou pleť a zbavuje ucpaných pórů. Podporuje regeneraci pokožky a pleť udržuje v rovnováze a hydratovanou.
 • Vitamin E olej. Vitamin E chrání pleť před slunečním zářením, zpomaluje stárnutí a snižuje riziko hlubokých vrásek.Perfektně pleť hydratuje a hodí se zejména pro citlivou a vysušenou pleť, zmírňuje psoriázu i ekzémy. Vitamin E můžete využít i na strie, psoriázu a jizvy. width=
 • Nimbový olej. Na citlivou a suchou pleť, ale i na otlaky, kuří oka či bradavice. Nimbový olej je malý zázrak přírody lapený do lahvičky. Zařaďte ho do své každodenní péče o pleť – pleť hydratuje, vyživuje a zpevňuje. K jeho dalším účinkům také patří zmírnění artritidy, revmatismu a bolestí kloubů či svalů. Využít jej můžete i při vypadávání vlasů.
   width=

Na suchou pleť můžete také využít Jojobový olej, který regeneruje, vyhlazuje pokožku, zbavuje vrásek a zároveň poskytuje ochranu proti UV záření s faktorem SPF 4, nebo Avokádový olej, který obnovuje elasticitu pokožku, regeneruje, hydratuje a vyživuje suchou a popraskanou pleť.

Vyberte si z přírodních olejů Bellmedi a zařaďte do péče o vaši pleť jejich každodenní používání. Důležitá je pravidelnost – za pár dní se vám vaše pleť odmění zdravou krásou, vitalitou a svěžím vzhledem. A to i v mrazivém počasí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *